wtorek, 23 lipca 2013

Sekret Julii. Tahereh Mafi

Życie tutaj odbiega od moich wyobrażeń.

Julia i Adam od dwóch tygodni przebywają w Punkcie Omega. Dziewczyna ćwiczy panowanie nad swoją mocą, a Adam z pomocą Castla powoli odkrywa na czym polega jego dar. Mimo wszystko Julia ma problemy z aklimatyzacją. Nie nawiązuje z nikim znajomości. Jej jedynymi towarzyszami są Adam, Kenji I Castle. Ma również problemy z koncentracją i dzięki temu nie widać żadnych postępów jeśli chodzi o jej dar. Z czasem wszystko jeszcze bardziej się komplikuje. Okazuje się, że tak naprawdę nie może jej dotykać. Jego dar działał na nią tylko chwilę.

Chciałabym móc nosić jego słowa w kieszeni tylko po to, żeby raz na jakiś czas ich dotknąć i przypomnieć sobie, że zostały wypowiedziane.

Punkt Omega otwarcie wypowiada teraz wojnę Komitetowi Odnowi i Warnerowi, który rozpaczliwie poszukuje Julii. W czasie jednej z misji okazuje się, że do Sektora 45 przyjechał ojciec Warnera. Od teraz to on tu rządzi. Zwabia w pułapkę Julię i chce ją zabić. Jest tam również jego syn. To jak jego ojciec go traktuje doprowadza dziewczynę do furii i prawie go zabija. Razem z Kenjim, Adamem zabierają Warnera do bazy. Zszokowany Adam wyjawia im straszną prawdę o swoim ojcu.

Nauczono go powściągać uczucia, ukrywać myśli przed światem, nikomu i niczemu nie ufać.

I tak Warner zostaje ich zakładnikiem. Jego obecność w Punkcie Omega sprawia, że dziewczyna zaczyna inaczej na niego patrzeć. Zaczyna nawet coś do niego czuć. Jednak Warner wcale nie ma zamiaru przyłączyć się do rebeliantów. Mimo, że okazuje się jednym z dziwadeł, który posiada dar. Jedyne co go uspokaja to obecność Julii.

Zbliża się otwarte stracie, które wypowiedział przywódca Komitetu Odnowy. I tym razem sprawa jest poważniejsza. Castle razem z grupą rebeliantów postanawiają odpowiedzieć na to wyzwanie i jednocześnie ratować ludność cywilną przed tym potworem. Czy Punkt Omega ma jakieś szanse w starciu z wojskiem Komitetu Odnowy? Czy Julii porzuci Adama na rzecz Warnera? 

Jaki on jest potwornie pociągający.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nadal jest świetna i trzyma w napięciu do samego końca. W tej części jest bardzo dużo sekretów, które z biegiem akcji odkrywamy. Większość akcji toczy się wokół Julii i jej uczuć względem Adam i Warnera. Dziewczyna zaczyna się wahać. Czuje się niepewnie. Mamy również okazję lepiej poznać niektóre osoby. Dowiadujemy się czegoś o Warnerze. O tym jak trudne było jego życie z podłym ojcem."Sekret Julii to książka, którą warto przeczytać. A ja jestem zdecydowanie za ADAMEM.

Tytuł polski: Sekret Julii
Tytuł oryginalny: Unravel Me
Autorka: Tahereh Mafi
Wydawca: Wydawnictwo OTWARTE (MoonDrive)
Rok wydania: 2013
Cena: 34,90 zł
Ilość stron: 437