piątek, 15 sierpnia 2014

Imperium wampirów - Clay Griffith, Susan Griffith

Zakazana miłość w samym środku wielkiej wojny ludzi i wampirów.

Brawurowa akcja w podzielonym pomiędzy śmiertelników i nieumarłych futurystycznym świecie dwojga młodych bohaterów połączonych uczuciem, walką i tajemnicą.

Wielka Rzeź skończyła się sto pięćdziesiąt lat temu – śmiercią milionów ludzi i zwycięstwem wampirów. W ich ręce wpadł cały świat. Kwitnące metropolie zmieniły się w zrujnowane, cuchnące rozkładem miasta epoki pary i stali, a śmiertelnicy – w niewolników nieśmiertelnych barbarzyńców.

Mrok nowego imperium nie ogarnął tylko Cesarstwa Ekwatorii i Republiki Amerykańskiej. Teraz, w roku 2020, te dwa państwa zjednoczą się przeciwko wspólnemu wrogowi, kiedy księżniczka Ekwatorii poślubi władcę Republiki.Adele nie kocha mężczyzny, który ma zostać jej mężem, lecz jest zdecydowana się poświęcić. Ale nieprzyjaciel krzyżuje te plany, porywając księżniczkę. W samym sercu imperium żądnych krwi potworów Adele odkrywa, że nie jest zupełnie sama. Lecz czy jej tajemniczy obrońca to przyjaciel czy wróg? Człowiek czy wampir? Jej zguba czy miłość na wieki…

Historia opowiada przygodę księżniczki Adele, która zostaje porwana przez wampiry. Z pomocą przychodzi jej tajemniczy Greyfriar który skrywa mroczną tajemnicę. Na ratunek ruszaj również jej narzeczony, Senator Clark, który ma na swoim koncie sukcesy w walce z wampirami. Niestety księżniczka trafia do Londynu opanowanego przez krwiożercze potwory, którym przewodzi król Dymitr. Tam okazuje się, że jest on tylko starą i bezwolną marionetką w rękach młodszego syna Cezare. Gdy księżniczka traci powoli nadzieję na uratowanie ją z rąk Cezare ku jej zaskoczeniu z pomocą rusza jego brat, Gareth. I choć różni się on od brata to jednak Adele nie do końca mu ufa. Tymczasem Clark rozbija szeregi wroga, ale czy zdąży na czas by uratować narzeczoną, która ma być kartą przetargową w rękach okrutnego Cezare? I jakie zamiary ma wobec niej książe Gareth?

"Nigdy nie kochała ani nie nienawidził,nie pasjonował się niczym i nie nużył.Ale od kiedy Adele pojawiła się w jego życiu,poznał radość gwałtownych uczuć.I rozpacz jaką,przynoszą."

Długo zastanawiałam się nad sięgnięciem po "Imperium wampirów". Zaryzykowałam i przekonałam się, że zupełnie niepotrzebnie obawiałam się tej książki. Już od pierwszych stron byłam pochłonięta czytaniem. Akcja jest naprawdę wciągająca od pierwszego rozdziału. Zwłaszcza od fragmentu, gdy na horyzoncie pojawia się Greyfriar. Choć miałam względem niego pewne podejrzenie to dopiero w trakcie czytania poznałam do końca jego tajemnicę.

"Nigdy nie wstydź się strachu. Uczyń z niego broń. Niech da ci siłę i determinację."

Co o samej książce mogę napisać? Jest bardzo interesująca, a plusem jest to, że jest podział na postacie: księżniczka Adele, Greyfriar, Senator Clark i kilka małych epizodów związanych z postaciami pobocznymi. Właśnie takie podziały lubię najbardziej. Można w ten sposób poznać punkt widzenia kilku postaci (oprócz głównych). 

Okładka zdecydowanie przykuwa uwagę. Mimo, że jest raczej w szarych kolorach to można rozpoznać na niej Adele i Greyfriar stojących ramię w ramię. Trochę to przeszkadza w swoim własnym wyobrażeniu postaci. Bo ja troszeczkę inaczej ich sobie wyobrażam. Nie mniej ci okładkowi nawet ujdą.

Tytuł polski: Imperium wampirów
Tytuł oryginału: The Greyfriar
Autorzy: Clay Griffith, Susan Griffith
Wydawca: Wydawnictwo AMBER
Data wydania: 2011
Ilość stron: 352