czwartek, 18 grudnia 2014

Jedyna - Kiera Cass

Powoli zbliżamy się do wielkiego finału. Z 6 dziewczyn zostało tylko cztery, które ostro będą walczyć o Maxona i koronę. Choć w "Elicie" niewiele brakowało a America wróciła do domu to dzięki księciu została do samego końca. Również sytuacja z jedną z frakcji rebeliantów zaostrza się. Maxon razem z Ami zmuszeni są prosić o pomoc tych rebeliantów, którzy są im przychylni. Ami coraz częściej uświadamia sobie, że kocha Maxona, a uczucie do Aspena przeminęło. Niestety książę waha się między nią, a Kriss, która skrywa pewien sekret. Choć dziewczyna jest już pewna swoich uczuć względem Maxona to jednak sprawy się komplikują. Czy kiedy Maxon pozna prawdę o ukochanej i gwardziście wybaczy jej i pozwoli zostać do samego końca? A może w ten sposób dziewczyna straci szansę na bycie z ukochanym? 

"Jedyna" to finałowa część trylogii Selekcja, która podbiła serca dziewczyn na całym świecie. Nadszedł czas by zmusić Amerikę do ostatecznego wyboru między Maxonem a Aspenem. Choć dla niektórych jej wybór może być przewidywalny to mimo to warto dotrwać do końca. Zwłaszcza, że końcówka naprawdę trzyma w napięciu. Bo okazuje się, że samo podjęcie decyzji przez Ami może nie wystarczyć w obliczu ataku rebeliantów i śmierci. 

Po tę część mogłam sięgnąć zaraz po "Elicie" z czego jestem zadowolona. Obawiam się, ze gdybym nie miała jej na półce "Do przeczytania" to pewnie zwlekałabym z jej przeczytaniem. Muszę przyznać, że zawsze ciężko jest mi się zabrać z ostatnią część. Strasznie nie lubię się żegnać z ulubionymi bohaterami. Na szczęście książki mają tę zaletę, że w każdej chwili mogę do nich wrócić. I to jest jedna z tych serii do których wrócę jeszcze nie raz. 

Co do okładki to podobnie jak w poprzednich częściach jest cudowna. Tym razem mam na niej Americę w pięknej białej sukni (pewnie ślubnej). Całość jest utrzyma w bieli, która moim zdaniem może być podpowiedzią zakończenia. Bardzo chciałabym zobaczyć okładki w wersji Maxona. 

Jak napisałam wyżej trylogia Selekcja stała się teraz moją ulubioną serią. Mogę tylko serdecznie polecić Wam przeczytanie losów Americi, która walczy o księcia i koronę. 

Tytuł polski: Jedyna
Tytuł oryginału: The One
Cykl: Selekcja (Tom 3)
Autorka: Kiera Cass
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Data wydania: 10.09.2014
Ilość stron: 320