sobota, 9 stycznia 2016

Angelfall. Penryn i Świat Po - Susan Ee

I mamy kontynuację przygód córy człowieczej Penryn i archanioła Rafaela. Po wydarzeniach w gnieździe aniołów dziewczyna wraz z odnalezioną siostrą i matką trafi do obozu ruchu oporu. Jednak "zła sława" matki i siostry zamienionej w potwora sprawia, że i tu nie jest bezpiecznie dla niej i jej bliskich. Postanawia więc opuścić obóz i wraz z matką i uratowaną przed szarańczakami kobietą udają się na poszukiwanie Paige, która uciekła przed nie zrozumieniem. Niestety jak zwykle Penryn odgrywając bohaterkę daje się złapać aniołom i trafia do Alkatraz, gdzie znajduje się laboratorium aniołów. Tam dowiaduje się, że jej siostra podąża śladem Beliala, który razem z Urielem znajduje się w nowym gnieździe. Czy dziewczynie uda się uratować Paige przed demonem? Co zrobi gdy na swej drodze ponownie spotka Raffego? 

"Angelfall. Penryn i Świat Po" to świetna kontynuacja dalszych losów ulubionych bohaterów "Angelfall". Kontynuacja, która okazała się bestsellerem podobnie jak jej poprzedniczka. Zwykle jest to trudne i kolejne części nie są już tak dobre jak pierwsza. W tym wypadku autorka spisała się na medal. Jest świetna akcja, zabawne dialogi (głównie między Penryn i bliźniakami). No i oczywiście pojawia się bardzo powoli zakazany wątek miłosny. 


- Jesteś przeurocza, kiedy się boisz.
Posyłam mu gniewne spojrzenie.

- Dobra, dobra, ty też jesteś uroczy,jak się boisz.
Wybucha śmiechem.
- Chciałaś chyba powiedzieć,że jestem powalająco przystojny, kiedy się nie boję. Bo przecież nie mogłaś kiedykolwiek widzieć, żebym się bał.

Okładka jest moim zdanie lepsza od tej z pierwszej części. Można nawet na jej podstawie domyśleć się gdzie wyląduje Penryn. Idealnie oddaje urok treści, która podbiła na świecie miliony nastoletnich serc.

Ogólnie jestem zachwycona całością i bardzo wdzięczna autorce za stworzenie tak wspaniałej książki. Szkoda tylko, że w tej części Raffe pojawia się dopiero pod koniec, ale i tak warto przeczytać choćby dla samej Penryn, która walczy o zapewnienie bezpieczeństwa matce i siostrze. Zapraszam więc do lektury, która umili wam te długie zimowe wieczory.


"- To niebezpieczne być ze mną.

- To niebezpieczne nie być z tobą."Tytuł polski: Angelfall. Penryn i Świat Po

Tytuł oryginału: World After
Autorka: Susan Ee
Wydawca: Wydawnictwo FILIA
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 353
Cena: 36,90

Okładki książek z różnych krajów:

Ci co przeczytali będą wiedzieli co przedstawia zdjęcie :)