niedziela, 1 września 2013

Zapowiedzi: 02.09 - 08.09.2013

Ostatni rycerz
Marcin Mortka
Data wydania: 3 wrzesień 2013
Wydawca: GW Foksal/Wilga
Gatunek: fantasy, teen
Seria: -
Cena okładkowa: 29,90 zł

Marcin Mortka to Sapkowki dla młodszych czytelników!
Powieść fantasy dla młodszych czytelników. Niezwykła historia o niezwykłym rycerzu Valdemarze i jego niesamowitych przygodach. Pełna magii i humoru opowieść, w której wprost roi się od krasnoludów, elfów, skrzatów, goblinów i innych fantastycznych stworów. Valdemarowi przyjdzie się zmierzyć z trollem, gnomami, smokiem, magami i… ludźmi, którzy oskarżają go, ze jest fałszywym rycerzem. W środku czarno-białe ilustracje.Smocza Cesarzowa
Juraj Cervenak
Data wydania: 3 wrzesień 2013
Wydawca: Erica
Gatunek: Fantasy
Seria: Bohatyr #2
Cena okładkowa: 39,90 zł
Mroczna, napisana z rozmachem, historyczna fantasy, ukazująca dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie , to mieszanka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Po podbiciu państwa Bułgarów nad rzeką Wołgą kijowski wódz Światosław osiadł na pewien czas w stołecznym Bułgarze i umacnia tu swoją pozycję. Ilja i pozostali bohatyrzy prędko leczą się z wojennych ran, ale siedzą jak na szpilkach. Ich największy wróg, najwyższy kapłan Tugarin, umknął na północ. Światosław zezwala bohatyrom, by ruszyli jego tropem i skończyli z nim raz na zawsze. Drużyna wpada na ślad złoczyńcy w dzikich krainach zamieszkanych przez plemię Czeremisów, ale pogoń się tam nie kończy. Ich nieprzyjaciel zmierza na północ, na ziemie tajemniczych Czudów. Mówi się, że gdzieś w tamtejszych lasach znajduje się wejście do zaświatów, na żelazny most i chronioną czarami wyspę Bujan… Właśnie tam podstępny czarodziej chce wreszcie zyskać zdolności, które zmienią go w półboga. Wyspy strzeże okryta złą sławą księżna – czarownica, którą miejscowi zwą trwożnym szeptem Baba Jaga – „matka węży”. Ilja i jego towarzysze znów będą musieli walczyć ze smoczymi czarami i z mrokiem, który znalazł zdradzieckie serce w ich własnych szeregach…


Elfy cz.1
Bernhard Hennen
Data wydania: 6 wrzesień 2013
Wydawca: Fabryka Słów
Gatunek: fantasy
Seria: Elfy #1
Cena okładkowa: — zł
Piękno i siła rodem z tolkienowskiego świata
Spośród wszystkich istot zamieszkujących światy fantasy, elfy są najbardziej tajemnicze i niedostępne.
Bernhard Hennen kreśli barwną i fascynującą opowieść, w której każdy miłośnik dobrego fantasy pogrąży się z zapałem.
Tragiczny finał polowania. Tajemniczy potwór pozostawia przy życiu tylko jednego łowcę, który cudem trafia do świata elfów. Pomoc królowej daje nadzieję na zniszczenie bestii. Nadzieja jednak pryska. Bestia wdziera się do królestwa elfów, by zniszczyć je raz na zawsze.
Elfy, ludzie, demony przeszłości i brutalne walki o przetrwanie.Najważniejsza sprawa
Peter Abrahams
Data wydania: 6 wrzesień 2013
Wydawca: C&T
Gatunek: thriller, teen
Seria: —
Cena okładkowa: — zł
Dla szesnastolatka baseball może być całym życiem. Dlatego Wyatt Lathem musi zmienić szkołę, gdy w jego mieście kryzys ograniczy sportowe dotacje. I tak Wyatt trafia ze Wschodniego Canton do miasteczka Silver City, gdzie jest też więzienie stanowe. O tyle to istotne, że odsiaduje tam wyrok ojciec Wyatta. Ojciec, który nie zdążył poślubić jego mamy, bo trafił za kratki. A za sprawą dziewczyny o dziwnym imieniu Greer nawiązuje teraz kontakt z synem – ojciec Greer też wylądował w tym więzieniu. Czy to był odpowiedni moment, żeby zacząć wszystko od początku, powiedzieć coś w rodzaju: „Tak się składa, że mój prawdziwy ojciec, którego do niedawna wcale nie znałem, mógł tę zbrodnię popełnić, albo i nie, więc razem z moją dziewczyną – albo i nie – usiłujemy odkryć, co się naprawdę stało”. Bo im bardziej Wyatt zagłębia się w sprawę brutalnego napadu i zabójstwa sprzed lat, tym więcej faktów zdaje się wskazywać, że Sonny, ojciec Wyatta, nie popełnił zarzucanych mu czynów. Może więc jest nadzieja na uwolnienie go? Zwłaszcza że będąca pod urokiem Wyatta – to nic, że trochę starsza – dziewczyna bardzo chce mu pomóc… A może przy okazji i sobie, by w końcu znaleźć na tym świecie kogoś, kto ją pokocha…Delirium - Lauren Oliver

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czym właściwie jest "miłość"? Lena żyje w świecie, w którym "miłość" jest uważana za niebezpieczną chorobę. Chorobę, która sprowadza obłęd i śmierć. I jak prawie każdą chorobę i tę można wyleczyć. Wystarczy przejść zabieg, który zmieni twoje życie. Po zabiegu stajesz się obojętna na wszystko. Zapominasz o życiu przed zabiegiem, o dawnych przyjaciołach. Lenę poznajemy, gdy zbliża się jej test, który wskaże ile punktów otrzymała i na jego podstawie zostanie jej przydzielony partner. Dziewczyna czeka na niego z nie cierpliwością. Jednak kiedy do niego dochodzi wszystko idzie nie tak jak zaplanowała. Pewne wydarzenie w trakcie odpytywania przez komisje ratuje jej sytuację i dostaje drugą szansę.

Pewnego dnia Lena razem z przyjaciółką wybierają się pobiegać. Nowa trasa wybrana przez Hanę doprowadza ich do magazynów labolatoriów, gdzie spotyka Alexa. Już wcześniej go widziała w czasie swojego testu. Spotkanie go zmienia jej życie. Dziewczyna zaczyna dostrzegać rzeczy, które dzieją się wokół niej. A obecność Alexa sprawia, że czuje jak mocno bije jej serce i drżą ręce. Jest tym przerażona i walczy z tym. Szybko jednak uświadamia sobie, że tym nie wygra więc się poddaje temu co nieuniknione. Jej uczuć nie zmienia nawet to, że Alex jest "Odmieńcem". Wręcz przeciwnie poteżne uczucie zbliża ich do siebie coraz bardziej. Lena zmienia się i jest w stanie walczyć o tę miłość. Planują nawet, że razem uciekną po za granice Portland. Czy im się uda? A może jednak rodzina zmusi ją do zabiegu, który sprawi, że zapomni Alexa i swojej miłości do niego?

To niesamowite jak wymawia moje imię.

"Delirium" mnie wręcz zafascynowała. Początkowo akcja toczyła się wolno. Ale z czasem rozkręcała się coraz bardziej i już nie mogłam się oderwać od czytania.

Świat przedstawiony w książce jest dla mnie nie do wyobrażenia. Trudno mi zrozumieć, że "miłość" jest uznawana za chorobę, którą trzeba leczyć. Dla mnie to całe leczenie to jeden pic na wodę. Ludzie po zabiegu zachowują się jak roboty. Są zupełnie obojętni na wszystkich i na wszystko. Płakać mi się chciało kiedy porządkowi strzelili do psa. Jego właściciel nie zrobił nic, tylko wyrzucił go jak śmiecia by zdechł. Jedyną osobą, która się przejęła jest właśnie Lena. Nie umie zrozumieć jak można być tak obojętnym.

Nie możesz być szczęśliwą, jeżeli czasami nie bywasz nieszczęśliwa.

Co do samej książki to jest warta polecenia. Zauważyłam, że ostatnio zaczęła zaczytywać się w książkach tego gatunku. I przyznam, że mi się nawet podobają. Teraz pozostaje mi kupno kolejnej części co mam nadzieję nastąpi w najbliższym czasie. A póki co zabiorę się za "Ostatnią spowiedź. Tom II", który mam już zamówiony i teraz czekam tylko na dostawę.

Miłość - zabije cię i jednocześnie ocali.

Tytuł polski: Delirium
Tytuł oryginału: Delirium
Autorka: Lauren Oliver
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2012
Cena: 32,90zł
Ilość stron: 357