niedziela, 16 marca 2014

Pocałunek demona - Lynn Raven

Wstyd przyznać ale już dawno nie było o żadnej książce. Nadszedł więc teraz czas aby to nadrobić. I zacznę od świetnej książki "Pocałunek demona" autorki Lynn Raven.

Dawn po tragicznej śmierci rodziców wychowuje się u bogatego wujka. Ma wszystko oprócz miłości. Ta zaś zaczyna kiełkować w jej sercu od pierwszego spojrzenia, jakim obdarzył ją Julien. Młoda dziewczyna nigdy w życiu nie sądziłaby, że jej uczucie mogłoby być odwzajemnione. On jest nowym uczniem w liceum, niesamowicie pięknym ale i niestety nieosiągalnym. W Julienie tkwi mroczna tajemnica, która prowadzi Dawn do świata wampirów, a jej upragniony sen o miłości staje się… 

Dawn Warden po śmierci rodziców jest wychowywana przez nazbyt opiekuńczego wuja. Oboje od roku mieszkają w małym miasteczku Ashland Falls. Niedawno w miasteczku zjawił się Julien DuCraine, który wzbudza zainteresowanie miejscowych nastolatek. Wśród nich znajduje się również Dawn. Chłopak od samego początku jest wobec niej chłodny i opryskliwy, a nawet wręcz agresywny. Jednak mimo to dziewczyna obdarza go uczuciem. Czy Julien odwzajemni jej uczucia? Czy może Dawn dołączy do grona porzuconych dziewczyn, które w ostatnich tygodniach przybyło w miejscowej szkole?

Wszystko się zmienia po tym jak Dawn pomogła Julienowi gdy ten uległ małemu wypadku podczas zajęć z chemii. Chłopak całuje ją i przyznaje, że ją lubi. Jednak ostrzegą ją, że zadawanie się z nim może grozić jej wielkim niebezpieczeństwem. Dawn jednak ignoruje jego ostrzeżenia i postanawia się cieszyć tym co mam nie zważając na konsekwencje. Od tej pory zmienia się stosunek chłopak do Dawn. Z opryskliwego staje się niezwykle delikatny i czuły. Niestety w cieniu ich szczęścia tkwi tajemnica, która wkrótce wyjdzie na jaw. Czy ich miłość przetrwa prawdę, która okaże się bardziej szokując niż oboje myślą? Jak zareaguje Dawn na wieść o tym kim naprawdę jest Julien?

"Pocałunek demona" książka, która zapada w pamięć. Jak tylko zobaczyłam ją na półce w księgarni wiedziałam, że muszę ją mieć. Z chwilą czytania pochłonęła mnie w całości. W trakcie czytania zauważyłam, ze kilka fragmentów jest jakby żywcem wyjętych z bestsellerowej Sagi Zmierzch. Również Dawn i Julien przypominają Bellę i Edwarda. Kto czytał książkę ten wie o czym piszę. Mimo to książkę przyjemnie się czyta.

Tytuł polski: Pocałunek demona
Tytuł oryginału: Der Kuss des Damons
Autorka: Lynn Raven
Wydawca: Oficyna Wydawnicza FOKA
Rok wydania: 2011
Cena: -
Ilość stron: 333