czwartek, 11 grudnia 2014

Elita - Kiera Cass

Dalsze losy Ameriki. Zostało już tylko 6 dziewczyn, które walczą o księcia Maxona i koronę. To co dzieje się między Ami a Maxonem jest zmienne jak pogoda. Głównie z jej wini, gdyż nie potrafi zapomnieć Aspena. On tymczasem z obawy, że Ami go odrzuci zwraca zainteresowanie na inne kandydatki. Nie mniej oboje wpadają na pomysł zorganizowania przyjęcia z okazji Halloween, w którym udział wezmą również rodziny dziewcząt. Tuż po imprezie dochodzi do katastrofy. Jedna z uczestniczek eliminacji zostaje przyłapana na amorach z gwardzistą. Oboje zostają ukarani, a kandydatki na żonę Maxona mają się temu przyglądać. Najbardziej przeżywa to Ami, gdyż chodzi tu o jej przyjaciółkę. Dzięki temu wydarzeniu dziewczyna inaczej zaczyna patrzeć na księcia. Nie jest pewna czy nie jest on bardziej podobny do ojca. Zaczyna się bardziej wahać względem niego. Jednak on zaskakuje ją i sprawia jej wielką niespodziankę. Czy Ami będzie w stanie mu wybaczyć, że pozwolił aby jej przyjaciółkę spotkał taki los? Czy Aspen nadal będzie miał szansę na powrót do dawnego uczucia?

Długo zwlekałam z przeczytaniem tej części (choć leżała na półce i się kurzyła). Koniec końców się zdecydowałam. Już od pierwszej strony lektura tak mnie pochłonęła, że straciłam nie tylko poczucie czasu, ale też kontakt z otaczającym nie światem. Co mogę więc napisać o drugiej części Selekcji? Jest lepsza niż pierwsza. Trzyma w napięciu i niesamowicie wzrusza. W niektórych momentach łezka się kręci w oku. Kto czytał ten wie o co mi chodzi. 

Nie umiem uwierzyć, że ci ludzie nie mieli pojęcia o halloween?! U nas to oczywiście nie jest tak modne jak w USA, ale każdy wie o co chodzi z tym świętem. Na szczęście Ami i Maxon poznali znaczenie halloween i nawet zorganizowali przyjęcie kostiumowe. Dla mnie ten pomysł autorki jest świetny. Stworzenie społeczeństwa, które od nowa tworzy swoją kulturę i poszukiwanie prawdy o dawnych czas przez Amerikę i księcia.

Również spodobało mi się to co zrobił Maxon dla "ukochanej". Pokazał, że mu na niej zależy. Szkoda, że ona nie do końca potrafiła do docenić. Od początku uważałam, że książę jest znacznie lepszy niż jego ojciec. W tej części się to potwierdziło. 

Teraz trochę "achów" i "ochów" na temat okładki, która jest niebiańska. Oczywiście jak można się domyśleć przedstawia Amerikę w pięknej sukni. Kolor okładki moim zdaniem idealnie odzwierciedla klimat książki. 

Bardzo się cieszę, że w końcu zabrał się za "Elitę" i jestem naprawdę zadowolona z wyników. Warto było zapoznać się z dalszymi losami ulubionych bohaterów (zwłaszcza Maxona). Tak więc dziewczęta zachęcam do lekturki idealnej na zimowe wieczory.

Tytuł polski: Elita
Tytuł oryginału: The Elite
Cykl: Selekcja (Tom 2)
Autorka: Kiera Cass
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Data wydania: 21.05.2014
Ilość stron: 328