niedziela, 21 lipca 2013

Książki do wymiany.

Witam :)

Mam kilkanaście książek do wymiany. Wszystkie są tylko raz czytane i ich stan oceniam na bardzo dobry. Oto lista:

1. Wieczna noc, Mowa gwiazd, Ucieczka - Claudia Gray
2. Blond gejsza - Jina Bacarr3. Brida - Paolo Coelho4. Brisingr - Christopher Polini5. Dracula Nieumarły - Dacre Stoker, Ian Holt6. Feral - Kate Wild


7. Mag - Michael Scott


8. Nowicjuszka, Wielki Mistrz - Trudi Canavan


 9. Pięćdziesiąt twarzy Greya - E.L.James10. Powrót o zmierzchu, Uwięzieni - L.J.Smith11. Spisek w królestwie czarów - Diana Wynne Jones 


12. Umarli czasu nie liczą - Kim Harrison


13. Wampiry z Morganville: Przeklęty dom, Bal umarłych dziewczyn, Nocna aleja, Maskarada szaleńców - Rachel Caine

                                             14. Dom Nocy. Zdradzona - P.C. Cast + Kristin CastTo tyle jeśli chodzi o książki do wymiany. Jak już wcześniej pisałam są w bardzo dobrym stanie. Jest również możliwość kupna, a ceny można negocjować. Natomiast co do wymiany to mam swoje książki, na których mi zależy. Jest tego trochę. Podam teraz listę (od miejsca pierwszego są te, które BARDZO chcę):

 1. Rules of attraction - Simone Elkeles (może być po angielsku)
 2. Chain reaction - Simone Elkeles (może być po angielsku)
 3. Błękit szafiru - Kerstin Gier
 4. Życie Pi - Yann Martel
 5. Przez burze ognia - Veronica Rossi
 6. Przysięga - Kimberly Derting
 7. Ruchomy zamek Hauru - Diane Wynne Jones
 8. Delirium - Lauren Oliver
 9. Gwiezdny pył - Neil Gaiman
 10. Gorączka - Dee Schulman
 11. Magia krwi - Anthony Huso
 12. Dotyk Gwen Frost - Jennifer Estep
 13. Pocałunek Gwen Frost - Jennifer Estep
 14. Dead Not - Katarzyna Wasylak
 15. Pierwszy grób po prawej - Darynda Jones
 16. Książki z serii Strrraszna Historia (bez Ci okrutni Wikingowie, Ci paskudni Aztekowie, Ci niesamowici Egipcjanie, Ci rewelacyjni Grecy, Ci wredni Rzymianie, Mity greckie, Rycerze)
Chętny do wymiany lub kupna proszę o kontakt: justynakornelia1986@wp.pl

Książki przekreślone są nieaktualne !!!!

Zapowiedzi: 22.07 - 28.07.2013

Łowca Demonów
Agnieszka Michalska
Data wydania: lato 2013
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Gatunek: paranormal, teen
Seria: Kroniki Ciemności #1
Cena okładkowa: — zł

Łowca demonów – trudno sobie wyobrazić  bardziej ekscytujące zajęcie, prawda? A jednak piętnastoletnia Katy ma wątpliwości, czy chce nim zostać. Mimo że przecież wszystko jej sprzyja – ma dar dający jej przewagę nad innymi czarodziejkami, jest ambitna i uparta, nie boi się podejmować trudnych decyzji. A po za tym wizja przyszłości jasno wskazuje, że nie ma innego wyjścia…. Zostać Łowcą jednak to znaczy tyle, co poświęcić osobiste szczęście dla ratowania świata. Czy dziewczyna jest na to gotowa?
Świat tej powieści jest gęsty jak ciemność w bezgwiezdną noc i intensywny jak zapach krwi w czasie wojny. Fantasy pióra młodej autorki zapewnia zarówno przekraczające znane wymiary czasu i przestrzeni wypadki, soczyste sceny pojedynków, jak i zabawne dialogi.


Tajemnice Gwen Frost
Jennifer Estep
Data wydania:  22 lipiec 2013
Wydawca: Dreams
Gatunek: paranormal romance, teen, mitologia
Seria: Akademia Mitu #3
Cena okładkowa: — zł

W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.Kijem i Mieczem
Kevin Hearne
Data wydania: 23 lipiec 2013
Wydawca: Rebis
Gatunek: urban fantasy
Seria: Kroniki Żelaznego Druida #5
Cena okładkowa: — zł

Piąta księga cyklu KRONIKI ŻELAZNEGO DRUIDA – serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim driudzie i najśmieszniejszym, najbardziej zwariowanym i najbardziej zapadającym w pamięć bohaterze urban fantasy od czasów Harry’ego Dresdena!
Po dwunastu latach nauki Granuaile jest wreszcie gotowa, by podwoić światową populację druidów. Wystarczy tylko, że Atticus splecie ją z ziemią… Tymczasem jednak, choć jedni bogowie już szykują z tej okazji cenne podarunki i uczty, inni nie cofną się przed niczym, by druidzi stali się gatunkiem wymarłym. I tak Atticus, Oberon i Granuaile lądują, chcąc nie chcąc, u podnóża góry Olimp, po czym z przerażeniem stwierdzają, że wrogowie zmienili się nie wiadomo kiedy w wymagających przyjaciół, nie wszystkie psy są kochane, nie wszystkie wiewiórki bezużyteczne, bywają koty współpracujące z psami, krasnoludy lepiej, żeby nie goliły brody, a klauny nie chodziły do sklepów sportowych. Czas na walkę kijem i mieczem.


Światłorodni
Alison Sinclair
Data wydania: 25 lipiec 2013
Wydawca: Bellona
Gatunek: fantasy
Seria: Ciemnorodni #2
Cena okładkowa: 29,90 zł

Rewelacyjna, trzymająca w napięciu druga część trylogii – przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy.
Światłorodni muszą mieć światło, by przetrwać, dlatego chronią się w zaciszu swoich domostw przed zgubną dla nich nocą. Ich światem wstrząsają wydarzenia, które mogą zakłócić delikatną równowagę, a nawet doprowadzić do wojny. Popadną w wyniszczający konflikt z Ciemnorodnymi, dopóki obie rasy nie dostrzegą, że mają wspólnego wroga – tajemniczych i groźnych Cieniorodnych.


Pradawna stolica
Michael J. Sullivan
Data wydania: 25 lipiec 2013
Wydawca: Prószyński i S-ka
Gatunek: fantasy
Seria: Odkrycia Riyrii #4
Cena okładkowa: 45,00 zł

Spadkobierca Novrona został odnaleziony, wojny ustały, a architekci nowego imperium nie żyją. Powinien nastać czas pokoju i dobrobytu, ale skończył się Uli Vermar i nadciąga armia elfów, siejąc po drodze spustoszenie. Ludzkość i świat Elanu może ocalić jedynie starożytny przedmiot, lecz jego odzyskanie wymaga dotarcia do miasta, które zniknęło przed wiekami. Imperatorka Modina wysyła grupę starannie dobranych ludzi na niebezpieczną wyprawę do Percepliquisu…