czwartek, 21 listopada 2013

Yakuza. Bliźniacza krew

UWAGA !!!

KSIĄŻKA TO WSTRĘTNY PLAGIAT. AUTORKĄ NIE JEST AGATA ROMANIUK. 

Życie płatnej zabójczyni jest pełne przelanej krwi i nienawiści. To wszystko stało się nieodłącznym elementem życia Namidy, która jako jedyna kobieta zabiła więcej ludzi niż większość mężczyzn w Yamaguchi-gumi. Pod czas jednego ze zleceń jej zdaniem mniej niebezpiecznego ledwo uchodzi z życiem. Chcę dowiedzieć się kim był jej tymczasowy pracodawca, który wystawił ją na pewną śmierć. Niestety jego tożsamość nie jest nikomu znana.

To moje pierwsze spotkanie z yakuzą w książce. Oczywiście akcja zaczyna się od zabójstwa dokonanego przez główną bohaterkę, Namidę. Dziewczyna należy do najpotężniejszej yakuzy w Tokio. Zwykle pracowała sama, ale po ostatnim zleceniu jej szef postanawia, że teraz członkowie yakuzy będą pracować w zespołach. I tak dziewczyna dostaje dwóch partnerów: Arashiego, który jest przybranym synem szefa i Axela, któremu pomogła wstąpić do organizacji. Całą trójkę czeka wiele niebezpiecznych zleceń, które często kończą się poważnymi ranami.

Namida wstąpiła Yamaguchi-Gumi szukając zemsty na swoim wujku, który wymordował jej rodzinę. W organizacji i nie tylko jest znana ze swej skuteczności. Jest bardzo szanowana. Swoim zachowaniem i sposobem bycia bardzo przypomina mi Rose z Akademii Wampirów. Młoda zabójczyni boi się samotności. Jej jedynym życiowym celem jest zabicie mordercy rodziny. Jej życie zabójczyni zwraca na siebie uwagę potężnego i bardzo złego czarownika, który wysyła za nią demony. Nieoczekiwanie sprzymierzeńcem Namidy staje się Arashi i kot Nekomata, który widzi przeszłość i przyszłość. Czy dziewczynie uda się odnaleźć swojego wroga? I co tak naprawdę dzieje się między nią a przybranym synem szefa yakuzy?

Z początku troszeczkę się wahałam, ale niepotrzebnie. Już od pierwszej strony zostałam wciągnięta w świat yakuzy. W tej książce pojawiają się również elementy świata fantasy takie jak demony, czy czarownicy. A samą książkę czyta się przyjemnie aż do ostatniej strony. Jedyny minus to to, że książka jakby się urywała. Zakończenie według mnie sugeruje, że będzie kontynuacja. Bo samo w sobie zakończenie pozostawia po sobie niedosyt.

Tytuł polski: Yakuza. Bliźniacza krew

Wydawca: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2012
Cena: 35,00 zł
Ilość stron: 472