piątek, 10 stycznia 2014

Anioł - Dorotea De Spirito

Zakazane uczucie dziewczyny-anioła rozdartej pomiędzy niebem a piekłem w powieści napisanej przez siedemnastolatkę.
 

Najbardziej bała się, że nigdy się nie zakocha.
Kiedy się zakochała, musiała zacząć się bać…
 

Zabytkowe mury Viterbo kryją tajemnicę: istnienie aniołów – pięknych jasnowłosych istot, które od wieków żyją wśród śmiertelnych mieszkańców miasta.
Siedemnastoletnia Vittoria jest inna: nie ma skrzydeł i czuje się obca nawet we własnej rodzinie. Wciąż zadaje sobie pytanie, do którego świata należy, choć jej życie płynie na pozór zwyczajnie, wypełnione szkołą, przyjaciółmi i kłótniami z siostrą.
 

Ale kiedy do miasta przyjeżdża Guglielmo, tajemniczy chłopak o magnetycznych oczach, Vittoria odkrywa, że miłość, o której tak marzyła, może okazać się najgorszym z demonów…
Miłość jest Demonem.


Nie ma to jak zakazana miłość. Miłość między śmiertelniczką a wampirem, wilkołakiem a wampirzycą czy aniołem i demonem. I to właśnie przytrafiło się Vittorii i Guglielmo. Ona anioł. On demon. I oczywiście miłość, która zmieni całe ich życie.

Vittoria urodziła się w rodzinie aniołów i sama jest aniołem. Niestety nie jest idealnym aniołem i różni się nie tylko od swojej rodziny, ale również innych aniołów. Vittoria nie ma skrzydeł i nie wykazuje anielskich cech. Cała jej rodzina na piękne i jasnowłose anioły. Ona jest niezgrabną ciemnowłosą nastolatką, która nie potrafi nawet sama się uleczyć.

Nadszedł koniec wakacji co dla dziewczyny oznacza początek zakazanej miłość. Razem z przyjaciółmi Lorenzo i Ginevrą postanawiają jakoś uczcić ostatni dzień wolności. Niestety czas nieubłaganie biegnie do przodu. Vittoria wraca więc na swoim skuterze do domu by zebrać siły na następne dni. Po drodze o mało nie dochodzi do wypadku z winy dziewczyny. Niewiele brakuje a rozjechałaby nieznajomego chłopaka, który uprzyjemniał sobie czas czytając książkę. Nieznajomy robi na niej wrażenie a jednocześnie czuje przed nim strach. Szybko opuszcza miejsce zdarzenia. Niestety poniewczasie uświadamia sobie, że będzie musiała jeszcze raz przejechać tamtą drogą. Vittoria mimo strachu przed przystojnym chłopakiem postanawia go przeprosić. Jednak już tam nie zastaje. Od tego wieczoru nieznajomy gości w jej myślach prawie bez przerwy.

I zbyt szybko nadszedł dzień Nowego Roku Szkolnego. Razem z Ginevrą jadą do szkoły i tym razem to jej przyjaciółka o mały włos nie wjechałaby w człowieka. Ku zaskoczeniu Vittori jest to ten sam chłopak, którego spotkała (a raczej nie rozjechała) poprzedniego wieczoru. Od tej pory ścieżki Vittori i chłopaka, który nazywa się Gugliemo przetną się nie raz. Na dodatek w ich spokojnym mieście dochodzi do morderstwa, którego dokonał demon zabijając anioła. Wkrótce też dziewczyna odkryje przerażającą tajemnicę Gugliemo. Jednak mimo to dziewczyna nie potrafi przestać go kochać. Jakaś potężna siła ciagnie ich ku sobie. A przecież miłość między aniołem a demonem jest niemożliwa. Czy pomimo tego co Vittoria czuje do Gugliemo wyda go aniołom? I kto naprawdę jest odpowiedzialny za śmierć anioła?

"Anioł" to książka bardzo młodej pisarki Dorotei De Spirito. Jest to nastrojowa i romantyczna opowieść o zakazanej miłości. Miłości między aniołem a demonem. Miłości, która oznaczać może śmierć.

"Jesteśmy bielą i czernią, światłem i ciemnością, koszmarem, przed którym należy uciekać, wszystko jest przeciwieństwem wszystkiego, jest dobrem i złem."

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad przeczytaniem tej książki. Ilekroć byłam w księgarni a na półce widziałam "Anioła" miałam ochotę ją kupić. Dopiero teraz się zdecydowałam. I bardzo żałuję, że tak późno. Książka jest bardzo fajna i przyjemnie się czyta. Historia stworzona przez autorkę może i nie jest zbyt oryginalna jednak jak widać lubimy czytać o zakazanej miłości między dobrem a złem. Pani Dorotei należą się brawa, że w tak młodym wieku napisała tak dobrą książkę. Oczywiście widać, że "Anioł" został napisany przez nastolatkę bowiem język jest prosty i zrozumiały. Naprawdę szybko się ją czyta. Mi zajęła niecałe 8 godzin. Czy warto po nią sięgnąć? Tak, zdecydowanie. Więc gorąco ją polecam i mam nadzieję, że również Was zachwyci piękna historia miłości anioła do demona.

Tytuł polski: Anioł
Tytuł oryginału: Angel
Autorka: Dorotea De Spirito
Wydawca: Wydawnictwo AMBER
Rok wydania: 2010
Cena: 29,80
Ilość stron: 300