poniedziałek, 22 września 2014

Obietnica łotra - Peggy Waide

Przed laty ojciec Joanny Fenton znalazł w sercu chińskich gór bezcenną statuetkę. Posążek miał zapewniać szczęście, lecz lady Joannie przyniósł cierpienie i stratę.
Teraz Joanna musi odzyskać to, co utraciła. Poszukiwania wiodą ją w najbardziej mroczne zaułki Londynu, do portowych tawern i podejrzanych spelunek. Właśnie tam znajduje sojusznika, który przysięga jej pomóc, nie zważając na własne ryzyko. Czyż jednak można polegać na obietnicy łotra?
Kolejny przyjemny romans historyczny. Lady Joanna Fenton znalazła się w nie lada kłopotach. A wszystko by zadowolić debiutującą siostrę i matkę. Po śmierci ojca Joanna i jej rodzina zmaga się z kłopotami finansowymi. Dlatego też młoda kobieta postanawia wystawić na aukcji rzadki posążek z kolekcji ojca. Niestety posążek znika. Znika również jej młodszy brat. Lady Joanna za namową przyjaciółki udaje się podejrzanej knajpy Pod Ciemną Gwiazdą, gdzie ma nadzieję zastać Williama MacDonalda Archera i poprosić go o pomoc w odnalezieniu brata. Nie jest to wcale łatwe, ale w końcu mężczyzna ulega i zgadza się pomóc damie w potrzebie.  Od tego momentu zmieni się jego życie.

"Wszystkim kobietom od czasu do czasu należy się komplement."

William MacDonalds Archer alias Mac nie chciał angażować się w problemy damy. Niestety sytuacja zmusza go by udzielić jej pomocy w poszukiwaniu zaginionego posążka i brata. Na szczęście może też liczyć na swojego wieloletniego przyjaciela, Adama. Obaj panowie dzielnie przeszukują podejrzane kluby w poszukiwaniu młodzieńca. I tak trafiają do klubu Eden, którego właściciel prawdopodobnie jest tajemniczym Wężem zastraszającym lady Joannę. 
Cała ta sprawa z drogocennym posążkiem zbliża do siebie Joanne i Maca, choć uświadamiając sobie swoje prawdziwe uczucia względem siebie dopiero, gdy znajdą się w obliczu śmierci. Czy ostatnie wydarzenia sprawią, że Mac osiądzie na stałym lądzie? A może jego miłość do morza jest silniejsza niż do żony? 

"Mówi się, że miłość kobiety może zmienić mężczyznę."

Peggy Waide to amerykańska autorka romansów historycznych. Jej książki są błyskotliwe, pełne uroku i poczucia humoru, a wszystko to w otoczce z wątkiem sensacyjny. Muszę przyznać, że bardzo mnie dziwi iż amerykańska autorka tak dobrze pisze powieści o dziewiętnastowiecznej Anglii. Bądź co bądź Ameryka to nie Anglia. Jednak w dobie internetu sądzę, że zapoznanie się z tamtymi czasami nie jest trudne i można napisać romans historyczny. "Obietnica łotra" to mój pierwszy romans tej autorki i zdecydowanie nie ostatni. 
Niestety okładki nie mogę pochwalić, gdyż moim zdaniem jest okropna. Ten fioletowy kolor wręcz odpycha. Jednak jak już wiadomo książki z wyd. Amber rzadko zachwycają okładkami. Zdecydowanie powinni zostać przy oryginałach.
Jestem wdzięczna mojej siostrze za zaopatrywanie mnie w romanse historyczne. To ona kupiła pierwszy romans jaki przeczytałam. A mianowicie chodzi o "Nieuchwytny książę", który mnie oczarował. To od niego zaczęła się moja miłość do tego gatunku. 

Tytuł polski: Obietnica łotra
Tytuł oryginału: A Rogue's Promise
Autorka: Peggy Waide
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Data wydania: 2008 (Wydanie II)
Ilość stron: 239