środa, 2 kwietnia 2014

Książkowy przegląd: MARZEC

Marzec szybko minął. Za szybko. Przyznaję z bólem serca, że w tym miesiącu mało czasu poświęciłam na czytanie. No ale teraz skoro taka ładna pogoda będzie trzeba to nadrobić i na spacery zabierać ze sobą książkę. Miejsce na czytanie zawsze się znajdzie. W marcu raczej skupiłam się na książkach, które zostały wydane już jakiś czas temu. Tylko jedna nowość mnie skusiła, a jest to "Czarne serce". Lubię czasami wracać do książek, które zapadły mi w pamięć po pierwszym przeczytaniu.

  1. Pocałunek demona - Lynn Raven
  2. Pocałunek kier - Lynn Raven
  3. Ja, diablica - Katarzyna Berenika Miszczuk
  4. Ja, anielica - Katarzyna Berenika Miszczuk
  5. Ja, potępiona - Katarzyna Berenika Miszczuk
  6. Czarne Serce - Elisa Puricell Guerra
  7. Idealny chłopak - Kate Brian
  8. Krew aniołów - Nalini Singh
  9. Pocałunek archanioła - Nalini Singh
  10. Za sceną - Olivia Cunning
Ilość stron: 3662

Ilość książek pożyczonych lub wymienionych: 2

Ilość książek kupionych przez ze mnie: 7

Ilość książek - prezentów: 1

Najlepsza przeczytana książka: Pocałunek kier, Pocałunek demona - Lynn  Raven

Najgorsza przeczytana książka: Za sceną (zdecydowanie za ostra) - Olivia Cunnigan

Książka trudna do zdobycia: Ja, diablica - Katarzyna Berenika Miszczuk

Jak teraz patrzę na tę listę to widzę trzy pocałunki: demona, kier i archanioła. Który lepszy? Hmmm .... chyba wszyscy. Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad książkami Katarzyny Bereniki Miszczuk i w końcu zdecydowałam, że czas je przeczytać. Z twórczością tej pani spotkałam się w "Wilku" i "Wilczycy" i to spotkanie nawet mi się podobało. Co do książki "Za sceną" jest to prezent od siostry, której gust książkowy jest bardzo podobny do mojego.  Zwykle nie czytam tego typu książek jednak ta przypadła mi do gustu. Teraz będę musiała się jej zrewanżować i też podarować jej jakąś książkę. Wiem nawet jaką: "Angelfall. Penryn i świat Po".

Idealny chłopak - Kate Brian

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Vivi, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny – wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela się w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem...

Isabelle od jakiegoś czasu tkwi w toksycznym związku z Shawnem. Martwi to bardzo jej najlepsze przyjaciółki Lane i Vivi, które obmyślają plan jak ją uratować. W tym celu stwarzają stronę na MySpace, Brandona chłopaka idealnego, który ma pomóc jej się podnieść po rozstaniu z chłopakiem. Niestety żadna z nich nie potrafi myśleć i mówić jak facet i dlatego namawiają młodszego brata Vivi, Marshalla. Z początku wydaje się, że to działa. Isabelle znów zaczęła się uśmiechać. Niestety nie wszystko idzie tak gładko jak to sobie wymarzyły. Sprawy się komplikują, gdy Isabell coraz bardziej traci pewność siebie. Vivi namawia brata by ten umów w imieniu Bradnona umówił się z Izzy. I tu pojawia się kolejny problem. Muszą teraz znaleźć chłopak, który odegra rolę Brandona. Wybór pada na Jonathana. Mimo, że Vivi i Lane udało się go namówić na tę maskaradę to jeszcze nie koniec problemów. Obie dziewczyny również przeżywają swoje problemy z chłopakami. A bal maturalny coraz bliżej ... 

"(...) Niech to cholerna cholera w cholerę weźmie."

"Idealny chłopak" to idealna książka na wieczór. Nie jest zbyt gruba, a czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest to taka komedia pomyłek, która ma zaskakujący finał. Książka pokazuje ile w stanie są zrobić przyjaciółki dla siebie na wzajem. Nawet jeśli nie do końca jest to w porządku. 

Tytuł polski: Idealny chłopak
Tytuł oryginału: Fake Boyfriend
Autorka: Kate Brian
Wydawca: Wydawnictwo AMBER
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 206
Cena: 19,80zł