niedziela, 4 sierpnia 2013

Zapowiedzi: 05.08 - 11.08.2013

Rycerz lata
Jim Butcher
Data wydania: 9 sierpień 2013
Wydawca: MAG
Gatunek: urban fantasy 
Seria: Akta Dresdena #4
Cena okładkowa: 35,00 zł

Oto Harry Dresden – pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że „zwyczajny” świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi.

Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z przyjaciółmi. Nie pamięta, kiedy ostatni raz brał prysznic. I kiedy już się wydaje, że gorzej być nie może, pojawia się królowa Zimowego Dworu elfów, przedstawiając mu propozycję nie do odrzucenia. Harry musi odkryć, kto zamordował rycerza Lata, prawą rękę królowej Letniego Dworu, i oczyścić królową Zimy z podejrzeń…Sprawa wydaje się prosta, ale polityka elfów rzadko taka bywa. Dodatkowo, Harry odkrywa, że los świata zależy od jego śledztwa. Ale żadnych nacisków…
Magia – może człowieka zabić.


Love story
Jennifer Echols
Data wydania: 9 sierpień 2013
Wydawca: Jaguar
Gatunek: Young Adult
Seria: —
Cena okładkowa: 32,90 zł

Pełna humoru i ciepła historia pewnej miłości.
Dla Erin studia w college’u w Nowym Jorku to nie tylko droga do spełniania marzeń, to również sposób na wyrwanie się spod opieki apodyktycznej babki oraz zapomnienie o przeszłości. Dziewczyna ciężko pracuje, by związać koniec z końcem, gdy więc nagle na zajęciach, w których bierze udział, pojawia się zjawa z przeszłości, Erin ma ochotę wyć.
Erin i Hunter kiedyś się przyjaźnili, jednak babka dziewczyny zadbała o to, by wrogo ich do siebie nastawić. Niestety, jakkolwiek Erin nie wmawiałyby sobie, że Hunter jej nie obchodzi, serca nie da się oszukać. Swoje tęsknoty dziewczyna wylewa w pisanych na zajęcia opowiadaniach. A Hunter… Hunter właśnie wysłuchał jednego z nich.

 
 Książka "Love story" z jakiegoś powodu na stronie ParanormalBooks jest w zapowiedziach. Ja osobiście zauważyłam ją jednak na półkach w księgarniach i nawet mam ją przeczytaną (kilka postów wcześniej jest moja opinia o książce).