piątek, 21 listopada 2014

Grim. Dziedzictwo światła - Gesa Schawartz

Od czasu, gdy Mia i Grim pokonali potężnego Serafina minął już rok. Nieoczekiwanie świat znów staje na krawędzi zagłady. Paryżem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Również Mia, którą dręczy wizja zmarłego brata, staje się celem ataku. Wspólnie z Grimem dziewczyna stara się odkryć, kto stoi za zabójstwami. Szybko okazuje się, że makabryczne zbrodnie są tylko preludium do czegoś o wiele bardziej przerażającego...
Właśnie zbliża się cisza przed burzą, która przerwie sielankę Grima i Mii. Po raz drugi będą musieli połączyć siły by pokonać nowe śmiertelne zagrożenia. I po raz kolejny będą musieli pokazać istotą z Innoświata, że powinni żyć w pokoju zarówno ze sobą jak i ludźmi. Czy gargulce będą potrafiły zaufać ludziom? Czy ludzie pogodzą się z istnieniem Innoświata?

W świecie ludzi dochodzi do morderstw. Sprawą zajmuje się Grim i jego Cieniskrzydli. Wkrótce okazuje się za morderstwami stoi dawny lud zwany Alfy. Idąc ich śladem Grim odkrywa przerażającą prawdę. Do świata ludzi powróciła Królowa Wróżek znana jako ... Królowa Śniegu. Czego chce w naszym świecie? W zemście za śmierć syna chce zniszczyć ludzi. Czy Gromowi i jego przyjaciołom uda się udaremnić jej plany? Czy przyszedł czas by zrzucić Czar Zapomnienie i pokazać ludziom to co kryło się przez wieki w Dolnym Świecie? 

Grim, Mia, Wojownik Wróżek i uroczy kobold Remi wyruszają w długą podróż w poszukiwaniu Rycerza Światła. Czy uda im się go odnaleźć? I jakie przeżyją zaskoczenie i szok kiedy już go odnajdą.

"Grim. Dziedzictwo światła" to bardzo długo wyczekiwana kontynuacja przygód hybryda Grima i Hartydki Mii. I wreszcie się doczekałam. Jestem świeżo po lekturze. Co prawda przeczytanie jej zajęło mi trzy dni, ale winą obarczam objętość książki a nie słabą treść. Wręcz przeciwnie treść naprawdę interesująca i już od pierwszego rozdziału wciągnie nas w Innoświat. Również okładka cieszy oko. Ci co pokochali Grima i Mię będą w 100% zadowoleni. 

Jedynie czego mi brakowało w tej części to brak postaci z pierwszej książki (głównie: Feradyna). Jednak i tu nie zabraknie nowych i ciekawych postaci. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko gorąco Wam polecić "Grim. Dziedzictwo światła" i nich pochłonie Was Innoświat.

Tytuł polski: Grim. Dziedzictwo światła
Tytuł oryginału: Grim - Das Erde des Lichts (vol.2)
Autorka: Gesa Schawartz
Wydawca: Wydawnictwo JAGUAR
Data wydania: 2014
Ilość stron: 692