niedziela, 11 sierpnia 2013

Zapowiedzi: 12.08 - 18.08.2013

Miasto kości
Cassandra Clare
Data wydania filmowego: 14 sierpień 2013
Wydawca: MAG
Gatunek: urban fantasy
Seria: Dary Anioła #1
Cena okładkowa: 35,00 zł

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…


Ogień
Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Data wydania:14 sierpień 2013
Wydawca: Czarna owca
Gatunek: paranormal, thriller
Seria: Engelsfors #2
Cena okładkowa: — zł

Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors

Wybrańcy rozpoczynają nowy rok nauki. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…


Piąta Fala
Rick Yancey
Data wydania: 14 sierpień 2013
Wydawca: Otwarte
Gatunek: sci-fi
Seria: Piąta Fala #1
Cena okładkowa: 34,90 zł

Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.
Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?

Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.


Morze Potworów
Rick Riordan
Data wydania II: 14 sierpień 2013
Wydawca: Galeria Książki
Gatunek: fantastyka, teen, mitologia
Seria: Percy Jackson #2
Cena okładkowa: — zł

Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców… sprawy przyjmują paskudny obrót.
Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy’ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć. W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz. Najpierw jednak odkryje szokującą rodzinną tajemnicę, która każe mu się zastanowić, czy to, że Posejdon uznał go za syna, jest zaszczytem czy okrutnym żartem.

Przez burze ognia. Veronica Rossi

"Mamy siebie nawzajem i to wszystko, czego nam trzeba".

Mamy świat jakby po kataklizmach. Część ludzi, która przeżyła założyła Pody i nazywa się ich Osadnikami. Pozostali, którzy żyją na zewnątrz kapsuł to Dzikusy.

Aria razem z grupką znajomych i najlepszą przyjaciółką łamią panujące w kapsule reguły. Prowadzi to do tragedii o którą oskarża się Arię. Dziewczyna zostaje wygnana do świata zewnętrznego, gdzie spotyka Perriego. To już drugie ich spotkanie.

- Nigdy nie zabiłem Kret - odparł Perry. - Jak dotąd.

Chce ją zmusić by powiedziała mu dokąd Osadnicy zabrali jego bratanka. Początkowo oboje są do siebie wrogo nastawieni. A dziewczynę przerażą to wszystko co się z nią dzieje. Jest przekonana, że długo nie pożyje.Z czasem jednak dogadują się i razem ruszają w niebezpieczną podróż. Każdy z innym celem: Aria chce dotrzeć do matki, która będzie mogła jej pomóc. A celem Perrieego jest uwolnienie Talona z rąk osadników.

- Pijesz z królika, ale niby j a śmierdzę, tak?

"Przez burze ognia" to książką jedyna w swoim rodzaju. Przyznaję, że sięgając po nią spodziewałam się czegoś innego. A jednak całkowicie mnie ona pochłonęła. Ci Dzicy przypominają mi trochę ludzi żyjących w czasach kamienia łupanego. Jedyna różnica jest taka, że są bardziej rozwinięci intelektualnie. Co do stylu pisania to moim zdaniem jest przystępny. Jest tutaj podział na role: Aria i Perry (jego prawdziwe imię to Peregrine). Już się z takim przypadkiem spotkałam choćby w "Idealnej chemii" SImone Elkeles. I uważam, że to jest całkiem znośne. Zwłaszcza, że ciągłość jest zachowana i łatwo jest zrozumieć co dzieje się zarówno z jej punktu widzenia jak i jego. Po przeczytaniu "Przez burze ognia" jestem pewna, że sięgnę po kontynuację, która lada chwila pojawi się u nas.


I nigdy bardziej nie kochała życia.

Tytuł polski: Przez burze ognia
Tytuł oryginalny: Under the Never Sky
Autorka: Veronica Rossi
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte (Moon Drive)
Rok wydania: 2013
Cena: 34,90 zł
Ilość stron: 362