środa, 4 grudnia 2013

Kim jesteś, Sky? - Joss Stirling

Kiedy wrażliwa Sky ujrzała po raz pierwszy Zeda, nie potrafiła o nim zapomnieć. Niedostępny Zed porozumiewał się z nią bez słów oraz czytał jej w myślach. Dziewczyna odkrywa, że Zed posiada zdolność przenikania do jej umysłu. Oniemiała Sky czuje się zagrożona i bezsilna. Czy znalezienie drugiej tak podobnej do siebie osoby może być aż tak niebezpieczne?

Szesnastoletnia Sky Bright razem z rodzicami przeprowadza się z Anglii do Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Sally i Simon nie są jej biologicznymi rodzicami. Przeszłość Sky jest mroczna i owiana straszną tajemnicą. Powodem dla którego przenieśli się na obcy kontynent jest dostarczenie przez nich zastrzyku kultury dla Centrum Sztuk w małym miasteczku Wrickenridge. To tam Sky rozpocznie rok szkolny w nowej szkole. Choć dziewczyna jest raczej osobą nieśmiałą i pełną kompleksów udaje jej się znaleźć kilka osób, które akceptują "nową" i jej śmieszny akcent. Sky zwraca również uwagę na mroczne i zabójczo przystojnego Zeda Benedicta, który uważany jest za najlepsze ciacho w szkole. Początkowo oboje są wrogo do siebie nastawieni. Sky uważa go za zarozumiałego i zbyt pewnego siebie drania, a on z kolei robi wszystko by dręczyć biedną dziewczynę. Zmienia się to jednak (ze strony Zeda) w czasie zabawnego meczu piłki nożnej, gdzie Sky i jej drużyna przegrywają z drużyną Zeda 25:1. To właśnie w tym czasie chłopak orientuje się, że Sky jest sawantką tak jak on i cała rodzina Benedictów. Co więcej okazuje się, że on i dziewczyna są sobie przeznaczeni. Jak można się domyślić z początku przeraża to młodą angielkę. Z czasem jednak zaczyna rozumieć to co łączy ją z Zedem i postanawia to zaakceptować. Chłopak wyjaśnia jej również czym są sawanci i czym się zajmuje jego rodzina. Niestety poznanie prawdy sprowadza na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Na szczęście Sky może liczyć na pomoc ukochanego i całego klanu Benedictów. Również z pomocą starszego brata Zeda dziewczyna odkrywa mroczne zakątki pamięci i przypomina sobie swoich biologicznych rodziców, a także to co się z nimi stało. Po dramatycznych wydarzeniach, w których Sky brała udział z trudem dochodzi do siebie. Z Zedem u boku bierze się w garść i razem z przybranymi rodzicami zostają na stałe w Wrickenridge.

Jak tylko zobaczyła tę książką kupiłam ją bez wahania. I był to strzał w dziesiątkę. Dla tej książki warto zarwać noc. Jest bardzo uzależniająca i wciągająca. W 100% uważam, że autorka spisała się na medal pisząc "Kim jesteś, Sky?" Mamy tutaj wszystko co dobra książka powinna mieć: piękne opisy, zabawne sytuacje, rodzącą się miłość i szybką akcję. Oczywiście są również smutne i wzruszające momenty. Bardzo polubiłam główną bohaterką, która jest fanką komiksów (w tym mangi) i często wyobraża sobie swoje otoczenie i sytuację, w których się znalazła tak jak w komiksach. I jest jeszcze Zed, który podbił moje serce. Trochę przypomina mi Alexa z "Idealnej chemii". Kończąc dodam tylko, że książka jest REWELACYJNA. Bardzo gorąco ją polecam na długie zimowe wieczory i nie tylko.

"- Nie martw się - wyszeptał. Nie zostawię cię - nigdy."

Tytuł polski: Kim jesteś, Sky?
Tytuł oryginału: Finding Sky
Seria: Benedict vol. 1
Autorka: Joss Stirling
Wydawca: Akapit Press
Rok wydania: 2013
Cena: 29,90
Ilość stron: 382
Książkowy przegląd miesiąca - LISTOPAD

Wiem, wiem. Ostatnimi czasy moja aktywność na blogu jest niewielka. Głównie dlatego, że miałam problemy z komputerem i nie zawsze miałam dostęp do internetu. Na szczęście ten czas mogłam spędzić na czytaniu, czytaniu i jeszcze raz czytaniu. I teraz czas przedstawić wyniki czasu spędzonego na czytaniu (a jest tego trochę). Mamy kilka nowości i kilka książek, które już jakiś czas temu zostały wydane. Koniec przynudzania :)

Ilość przeczytanych książek: 15
 1. Wiedźma Naczelna - Olga Gromyko
 2. Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem - Abigail Gibbs
 3. Przysięga - Kimberly Derting
 4. Piąta fala - Rick Yancey
 5. Trylogia czasu. Czerwień rubinu - Kerstin Gier
 6. Trylogia czasu. Błękit szafiru - Kerstin Gier
 7. Zawrót głowy - Sophie McKenzie
 8. Kim jesteś, Sky? - Joss Stirling
 9. Jak cię wykraść Feniksie? - Joss Stirling
 10. Larista - Melissa Darwood
 11. Zgon - Gina Damico
 12. Kroniki krwi - Richelle Mead
 13. Dracula - Bram Stoker
 14. Zapach magii - Andre Norton
 15. Ella zaklęta - Gail Carson Levine
Ilość stron: około 5500

Ilość książek pożyczonych lub wymienionych: 4

Najlepsza przeczytana książka: "Wiedźma Naczelna:, "Piąta fala", "Larista"

Najgorsza przeczytana książka: "Zawrót głowy", "Przysięga", "Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem"

Książka trudna do zdobycia: "Ella zaklęta", "Zapach magii"

I tak wygląda przegląd z listopada 2013. Czas zabrać się za recenzje, które pojawią się na blogu jeszcze w tym miesiącu.