środa, 4 grudnia 2013

Kim jesteś, Sky? - Joss Stirling

Kiedy wrażliwa Sky ujrzała po raz pierwszy Zeda, nie potrafiła o nim zapomnieć. Niedostępny Zed porozumiewał się z nią bez słów oraz czytał jej w myślach. Dziewczyna odkrywa, że Zed posiada zdolność przenikania do jej umysłu. Oniemiała Sky czuje się zagrożona i bezsilna. Czy znalezienie drugiej tak podobnej do siebie osoby może być aż tak niebezpieczne?

Szesnastoletnia Sky Bright razem z rodzicami przeprowadza się z Anglii do Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Sally i Simon nie są jej biologicznymi rodzicami. Przeszłość Sky jest mroczna i owiana straszną tajemnicą. Powodem dla którego przenieśli się na obcy kontynent jest dostarczenie przez nich zastrzyku kultury dla Centrum Sztuk w małym miasteczku Wrickenridge. To tam Sky rozpocznie rok szkolny w nowej szkole. Choć dziewczyna jest raczej osobą nieśmiałą i pełną kompleksów udaje jej się znaleźć kilka osób, które akceptują "nową" i jej śmieszny akcent. Sky zwraca również uwagę na mroczne i zabójczo przystojnego Zeda Benedicta, który uważany jest za najlepsze ciacho w szkole. Początkowo oboje są wrogo do siebie nastawieni. Sky uważa go za zarozumiałego i zbyt pewnego siebie drania, a on z kolei robi wszystko by dręczyć biedną dziewczynę. Zmienia się to jednak (ze strony Zeda) w czasie zabawnego meczu piłki nożnej, gdzie Sky i jej drużyna przegrywają z drużyną Zeda 25:1. To właśnie w tym czasie chłopak orientuje się, że Sky jest sawantką tak jak on i cała rodzina Benedictów. Co więcej okazuje się, że on i dziewczyna są sobie przeznaczeni. Jak można się domyślić z początku przeraża to młodą angielkę. Z czasem jednak zaczyna rozumieć to co łączy ją z Zedem i postanawia to zaakceptować. Chłopak wyjaśnia jej również czym są sawanci i czym się zajmuje jego rodzina. Niestety poznanie prawdy sprowadza na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Na szczęście Sky może liczyć na pomoc ukochanego i całego klanu Benedictów. Również z pomocą starszego brata Zeda dziewczyna odkrywa mroczne zakątki pamięci i przypomina sobie swoich biologicznych rodziców, a także to co się z nimi stało. Po dramatycznych wydarzeniach, w których Sky brała udział z trudem dochodzi do siebie. Z Zedem u boku bierze się w garść i razem z przybranymi rodzicami zostają na stałe w Wrickenridge.

Jak tylko zobaczyła tę książką kupiłam ją bez wahania. I był to strzał w dziesiątkę. Dla tej książki warto zarwać noc. Jest bardzo uzależniająca i wciągająca. W 100% uważam, że autorka spisała się na medal pisząc "Kim jesteś, Sky?" Mamy tutaj wszystko co dobra książka powinna mieć: piękne opisy, zabawne sytuacje, rodzącą się miłość i szybką akcję. Oczywiście są również smutne i wzruszające momenty. Bardzo polubiłam główną bohaterką, która jest fanką komiksów (w tym mangi) i często wyobraża sobie swoje otoczenie i sytuację, w których się znalazła tak jak w komiksach. I jest jeszcze Zed, który podbił moje serce. Trochę przypomina mi Alexa z "Idealnej chemii". Kończąc dodam tylko, że książka jest REWELACYJNA. Bardzo gorąco ją polecam na długie zimowe wieczory i nie tylko.

"- Nie martw się - wyszeptał. Nie zostawię cię - nigdy."

Tytuł polski: Kim jesteś, Sky?
Tytuł oryginału: Finding Sky
Seria: Benedict vol. 1
Autorka: Joss Stirling
Wydawca: Akapit Press
Rok wydania: 2013
Cena: 29,90
Ilość stron: 382
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz