sobota, 6 lipca 2013

Zapowiedzi: 08.07 - 14.07.2013

Ucieczka
Elizabeth Chandler
Data wydania: 8 lipiec 2013
Wydawca: Dolnośląskie
Gatunek: paranormal romance
Seria: Pocałunek anioła #5
Cena okładkowa: — zł

 Ivy wie, że za cuda trzeba zapłacić wysoką cenę.
Choć jej ukochany Tristan powrócił, mało prawdopodobne, aby mogli razem cieszyć się perspektywą wspólnej przyszłości.
Na domiar złego okazuje się, że śmiertelny wróg, demon Gregory, powrócił, by ją dręczyć.
Czy Ivy i Tristan będą razem? Czy zdarzy się kolejny cud?
Xanth. Ogrze, ogrze.
Piers Anthony
Data wydania: 10 lipiec 2013
Wydawca: Nasza Księgarnia
Gatunek: fantasy
Seria: Xanth #5
Cena okładkowa: — zł

Tandy, córka nimfy Perły i żołnierza Crombiego, ma ogromny problem z natrętnym Demonem Fiantem. Zdaniem Dobrego Czarodzieja Humfreya właściwym rozwiązaniem będzie podróż z ogrem Grzmotem w głąb Xanthu. W trakcie podróży spotykają sześć ponętnych dziewcząt różnych gatunków. Syrenę o słodkim głosie i falującej piersi, która szuka partnera. Wróżkę, której zaginęło prawdziwe imię i tymczasowo nazywa się John. Hamadriadę Dębinę o skórze jak kora, chcącą uratować swoje drzewo. Centaurzycę Chet, kreślącą mapę Xanthu. Goblinkę Goldy, która musi wyjść za mąż. I wyciągniętą ze świata hipnotykwy mosiężną Blythe, której zrobiło się niewielkie wgniecenie na… Nie chce powiedzieć gdzie.
Grzmot, jak typowy ogr, jest głupi jak głąb, ale tylko do czasu kiedy spada na niego magiczne pnącze, a wraz z nim klątwa obarczająca go krępującą inteligencją. Czy ta wstydliwa dla potwora przypadłość sprawi, że uda mu się pomóc siedmiu towarzyszkom rozwiązać ich problemy? Tego dowiecie się z piątego tomu serii „Xanth”.


Złodziej Dusz cz.1
Aneta Jadowska
Data wydania II: 12 lipiec 2013
Wydawca: Fabryka Słów
Gatunek: urban fantasy
Seria: Dora Wilk #1
Cena okładkowa: — zł

““Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły. Oto Dora Wilk – policjantka i wiedźma w jednym. Do obu stron osobowości podchodzi śmiertelnie poważnie, przez co ma ręce pełne roboty i podwójną porcję kłopotów.
W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę.
Razem z ekipą do zadań specjalnych: aniołem i diabłem wkracza do akcji. Jedno jest pewne – nie będzie grać zgodnie z regułami. Stado nadprzyrodzonych, morderstwa i śledztwo – to zdecydowanie nie jest kolejne love story.Zwycięzca bierze wszystko
Aneta Jadowska
Data wydania: 12 lipiec 2013
Wydawca: Fabryka Słów
Gatunek: urban fantasy
Seria: Dora Wilk #3
Cena okładkowa: — zł

Jest kilka spraw do załatwienia nim nastanie Sąd Ostateczny. “Heaven can wait”
Boże Narodzenie nie cieszy jak dawniej, kiedy nad głową wisi ci archanielski miecz, niestabilny emocjonalnie diabeł i zakontraktowana zabójczyni. W dodatku nadchodzi rewolucja, od której wyniku zależy zbyt wiele, by nie spróbować interwencji…
Na załamania przyjdzie czas, gdy opadnie bitewny pył.
Dora Wilk robi co musi i nie zamierza pokornie czekać, aż wypełnią się boskie wyroki. Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni, bo jeden pierzasty tyłek jest wart przetrzepania. A wściekłej wiedźmy nie powstrzyma nawet


Ostatnia spowiedź. Tom I. Nina Reichter

Bo nigdy nie pozwolę wam patrzeć na mój upadek.

Lotnisko w środku nocy i oni dwoje. Ally wraca właśnie do domu do Francji po krótkich wakacjach w Stanach. Bardin natomiast wybiera się do swojego rodzinnego Zwickau w Niemczech. Ich znajomość zaczyna się od podania pomocnej dłoni. Choć Bradin z lekką obawą podchodzi do Ally to już wkrótce rozmawiają jak dobrzy znajomi. Mimo tego, że jedno z nich nie mówi prawdy.

Czuła się, jakby byli dziećmi i siedzieli na barwnym dywanie, składając swoje opowieści jak klocki z jakiś starych wspomnień. 

Na krótką chwilę oboje zapominają o otaczającym ich świecie. Niestety nadchodzi czas rozstania. Każde z nich idzie w swoją stronę. Jednak ta noc na zawsze zostanie w ich wspomnieniach i w niedalekiej przyszłości zmieni ich życie.

Nie mogąc zapomnieć niezwykłej dziewczyny z lotniska, Bradin zdobywa jej numer telefonu. I wysyła do niej wiadomość. Od tej pory Ally i Bradin kontaktują się regularnie. Dziewczyna z wielką niecierpliwością czeka na wiadomości. Również on jest podekscytowany i trochę sfrustrowany. Niebawem składa niezapowiedzianą wizytę u Ally.

- Wiem, że miałem nie przyjeżdżać, wiem, że tego nie chciałaś ... - mówił statecznym tonem - ale wiem też, czego ja chcę i będę tu moknął, póki mnie nie wpuścisz.

Jego obecność coraz bardziej uświadamia Ally, że to co do niego czuje to nie są przyjacielskie uczucie. Jednak za nic nie chce dać dojść do głosu swojemu sercu. Już raz została zraniona i nie chce ponownie tego przeżywać. Dlatego jest bardzo powściągliwa w stosunku do Bradina. Sytuację pogarsza niebawem prawda jaką pozna na temat chłopak. Okazuje się, że nie jest tym za kogo się podawał. Czy Allu wybaczy mu to, ze ukrywał przed nią prawdę? Czy dziewczyna zaryzykuje i odwzajemni gorące uczucia Bradina?

"Ostatnia spowiedź" to książka niemieckiej pisarki, która odnosi ogromny sukces. Jest pisana prostym językiem zrozumiałym dla każdego. Jest taka rzeczywista, a zarazem niewiarygodna. Historia tu napisana może się zdarzyć naprawdę. Dzięki tej książce wiem, że piosenkarze są tak naprawdę zwykłymi ludźmi. I podobnie jak my przeciętniacy oni również mają takie same problemy. Pani Reichter przedstawia świetnie świat show-biznesu. Przyznam, że  Bitter Grace z jakieś powodu przypomina mi niemiecki zespół Tokio Hotel? Kto wie, że autorka jest ich fanką?

Z początku miałam małe wątpliwości czy przeczytać "Ostatnią spowiedź". Jednak zupełnie niepotrzebnie. Od pierwszej strony nie mogłam się już oderwać od czytania. I już któryś raz zarwałam nockę by tylko skończyć czytać. Zdarzają się takie książki, które pochłania się szybko i przyjemnie. To właśnie jest taka książka.

Nasz jeden dzień będzie trwał zawsze, dopóki ono bije dla ciebie ...

Tytuł polski: Ostatnia spowiedź. Tom I
Autorka: Nina Reichter
Wydawca: Wydawnictwo Novaeres
Rok wydania: 2013
Cena: 32,90 zł
Ilość stron: 375