sobota, 6 lipca 2013

Ostatnia spowiedź. Tom I. Nina Reichter

Bo nigdy nie pozwolę wam patrzeć na mój upadek.

Lotnisko w środku nocy i oni dwoje. Ally wraca właśnie do domu do Francji po krótkich wakacjach w Stanach. Bardin natomiast wybiera się do swojego rodzinnego Zwickau w Niemczech. Ich znajomość zaczyna się od podania pomocnej dłoni. Choć Bradin z lekką obawą podchodzi do Ally to już wkrótce rozmawiają jak dobrzy znajomi. Mimo tego, że jedno z nich nie mówi prawdy.

Czuła się, jakby byli dziećmi i siedzieli na barwnym dywanie, składając swoje opowieści jak klocki z jakiś starych wspomnień. 

Na krótką chwilę oboje zapominają o otaczającym ich świecie. Niestety nadchodzi czas rozstania. Każde z nich idzie w swoją stronę. Jednak ta noc na zawsze zostanie w ich wspomnieniach i w niedalekiej przyszłości zmieni ich życie.

Nie mogąc zapomnieć niezwykłej dziewczyny z lotniska, Bradin zdobywa jej numer telefonu. I wysyła do niej wiadomość. Od tej pory Ally i Bradin kontaktują się regularnie. Dziewczyna z wielką niecierpliwością czeka na wiadomości. Również on jest podekscytowany i trochę sfrustrowany. Niebawem składa niezapowiedzianą wizytę u Ally.

- Wiem, że miałem nie przyjeżdżać, wiem, że tego nie chciałaś ... - mówił statecznym tonem - ale wiem też, czego ja chcę i będę tu moknął, póki mnie nie wpuścisz.

Jego obecność coraz bardziej uświadamia Ally, że to co do niego czuje to nie są przyjacielskie uczucie. Jednak za nic nie chce dać dojść do głosu swojemu sercu. Już raz została zraniona i nie chce ponownie tego przeżywać. Dlatego jest bardzo powściągliwa w stosunku do Bradina. Sytuację pogarsza niebawem prawda jaką pozna na temat chłopak. Okazuje się, że nie jest tym za kogo się podawał. Czy Allu wybaczy mu to, ze ukrywał przed nią prawdę? Czy dziewczyna zaryzykuje i odwzajemni gorące uczucia Bradina?

"Ostatnia spowiedź" to książka niemieckiej pisarki, która odnosi ogromny sukces. Jest pisana prostym językiem zrozumiałym dla każdego. Jest taka rzeczywista, a zarazem niewiarygodna. Historia tu napisana może się zdarzyć naprawdę. Dzięki tej książce wiem, że piosenkarze są tak naprawdę zwykłymi ludźmi. I podobnie jak my przeciętniacy oni również mają takie same problemy. Pani Reichter przedstawia świetnie świat show-biznesu. Przyznam, że  Bitter Grace z jakieś powodu przypomina mi niemiecki zespół Tokio Hotel? Kto wie, że autorka jest ich fanką?

Z początku miałam małe wątpliwości czy przeczytać "Ostatnią spowiedź". Jednak zupełnie niepotrzebnie. Od pierwszej strony nie mogłam się już oderwać od czytania. I już któryś raz zarwałam nockę by tylko skończyć czytać. Zdarzają się takie książki, które pochłania się szybko i przyjemnie. To właśnie jest taka książka.

Nasz jeden dzień będzie trwał zawsze, dopóki ono bije dla ciebie ...

Tytuł polski: Ostatnia spowiedź. Tom I
Autorka: Nina Reichter
Wydawca: Wydawnictwo Novaeres
Rok wydania: 2013
Cena: 32,90 zł
Ilość stron: 3751 komentarz:

  1. Autorka pochodzi z Polski, a nie Niemiec ;) Ma po prostu taki pseudonim :)

    I powiem Ci szczerze, że mam mieszane odczucia względem tej książki...

    OdpowiedzUsuń