czwartek, 1 sierpnia 2013

Love Story. Jennifer Echols

Zamierzałam osuwać się w otchłań nędzy stopniowo i elegancko.

Erin jeszcze do niedawna była bogata. Zmieniło się to, gdy sprzeciwiła się swojej despotycznej babce i zaczęła studiować pisarstwo. To co kiedyś należało do niej zostało przywłaszczone przez Huntera, którego ojciec pracuje w stajniach jej babki. W przeszłości było między nimi wiele nieporozumień co ma skutki w późniejszych relacjach miedzy nimi.

Zaczęły się zajęcia. Erin studiuje pisarstwo i ma właśnie zaprezentować przed grupą swoje opowiadanie. Jest to romans historyczny z nią w głównej roli. Występuje w nim również Hunter, który niespodziewanie zjawia się na zajęciach z pisarstwa. Zaskoczona dziewczyna obawia się, że chłopak rozpozna siebie w tym opowiadaniu. I tak się dzieje. Erin musi za wszelką cenę zrobić wszystko by nie wydało się to, że ona i Hunter się znają. Jest to trudne bo cała jej grupa dowiaduje się o tym od Huntera.

(...) Jako pisarze, mamy prawo do ekscentryczności.

Dziewczyna jest zdezorientowana jego obecnością. Wszak miał studiować ekonomię by w przyszłości przejąć stadninę jej babki. Co więcej Hunter pojawia się zawsze tam gdzie ona. Erin poprzez swoje opowiadania przekazuje mu wiadomości, które on powinien zrozumieć. Mimo to dochodzi między nimi do spięć. Choć oboje coś do siebie czują nie przyznają się do tego. Z czasem dziewczyna dowiaduje się czegoś zaskakującego o nim. Hunter pracuje jako wolontariusz w szpitalu do którego trafia Erin, gdy śledząc go zostaje potrącona przez samochód. Jest przekonana, że oszukuje on jej babkę i w pewnym sensie postanawia go kryć.

Z czasem Hunter podstępem skłania ją do przyjazdu do domu. Zła dziewczyna nie ma jednak zamiaru spotykać się ze swoją babką i zamieszkuje w dawnym mieszkaniu Huntera. Zaczyna również pomagać w pracy jego tacie. Mimo wszystko ten wyjazd dał jej dużo do zrozumienia. Po powrocie na uczelnię dochodzi jednak do poważnego starcie między nią a Hunterem. Co więcej jej wykładowca poznaje prawdę i jej staż w prestiżowym wydawnictwie stoi pod znakiem zapytania. Jednak co najważniejsze udaje się im dojść do porozumienia.

(...) Niektórzy z nas muszą zarabiać na życie.

Przyznam, że bardzo długo "polowałam" na tę książkę. I cóż troszeczkę mnie rozczarowała. Szczerze mówiąc jak dla mnie to nie jest Love Story tylko dramat. Erin strasznie mnie wkurza. Ok, była kiedyś bogata, a teraz jest nędzarką. Jednak bez przerwy się z tym obnosi. Choć Hunter wyciąga do niej pomocną rękę to ona ciągle wypomina mu, że to przez niego jest w takiej sytuacji. Ciągle narzeka, że nie stać ją nawet na kino czy taksówkę. Moimi ulubionym postaciami w tej książce są: jej współlokatorka Summer i jego współlokator Manohar. A ogólnie moje wrażenia po przeczytaniu się mieszane. Zakończenie pozostawia po sobie uczucie niedosytu.

Tytuł polski: Love Story
Tytuł oryginału: Love Stroy
Autorka: Jennifer Echols
Wydawca:Wydawnictwo JAGUAR
Rok wydania: 2013
Cena: 32.90 zł
Ilość stron: 375