poniedziałek, 16 września 2013

Szeptem - Becca Fitzpatrick


- To szaleństwo. - powiedziałam do Patcha półgłosem.
- Pewnie. - Jego usta znów były na granicy uśmiechu. - Szaleję za tobą.
 
Nora Grey to zwykła nastolatka chodząca do zwykłego liceum. Niespodziewanie dla niej w jej życie wkracza zabójczo przystojny i tajemniczy Patch. Od pierwszego dnia ich spotkania życie Nory zmienia się o 180 stopni. Rzeczy, które jej się przydarzają zaprzeczają wszystkim logicznym wyjaśnieniom. Jedyną osobą, która może odpowiedzieć dziewczynie prawdę jest właśnie Patch. Z drugiej strony on również ma pewną tajemnicę, która ma związek z Norą. Dziewczyna może również liczyć na swoją ulubioną przyjaciółkę Sky, której życie będzie zagrożone.

Między Norą a Patchem rodzi się uczucie, które może zmienić wszystko co dziewczyna dobrze zna. Ponadto zostanie wmieszana w wojnę między upadłymi aniołami a nefilami. Jej życie już nie będzie takie samo jak wcześniej. Czy jednak zamiary Patcha wobec Nory są uczciwe? I co zrobi Nora gdy pozna mroczą przeszłość przystojnego chłopaka?


- Ciiii  ... - Przygarnął mnie mocno. - Wszystko będzie dobrze. Jestem przy tobie.

"Szeptem" kupiłam dopiero rok po pojawieniu się książki na półkach. Długo się wahałam, ale koniec końców zaryzykowałam. I to był strzał w dziesiątkę. Książka jest rewelacyjna. Jest też moja pierwsza książka z upadłymi aniołami. Co prawda "Szeptem" to typowa młodzieżówka, ale warto po nią sięgnąć. Ja sama zakochałam się w Patchu. A książkę pochłonęłam jednym tchem.

Ujął mnie za dłoń. Ramię gwałtownie ogarnęła fala żaru - i ścisnęło mnie w żołądku.


Tytuł polski: Szeptem
Tytuł oryginału: Hush Hush
Autorka: Becca Fiztaptrick
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2010
Cena: 32,90 zł
Ilość stron: 328

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz