środa, 23 października 2013

Serce w chmurach - Jennifer E.Smith

"Spóźniła się tylko cztery minuty, co, jeśli się zastanowić wcale nie wydaje się dużo. To tyle, ile przerwa na reklamy, pauza między szkolnymi zajęciami, ugotowanie posiłku w kuchence mikrofalowej. Cztery minuty to tyle co nic."

Co by się mogło stać gdyby spóźnić się cztery minuty na samolot? Oczywiście po pierwsze samolot już by startował (samoloty to nie to co kolej, gdzie jak się spóźnisz na pociąg to nic takiego się nie stanie bo sam pociąg będzie opóźniony). I co można zrobić czasem do następnego lotu, gdy w hali nie ma nikogo konkretnego? I jak dla mnie wystarczyłaby dobra książka.

Hadley właśnie spóźniła się na samolot i to tylko cztery minuty, które zmienią jej życie. Dziewczyna miała tym samolotem lecieć do Anglii do ojca, który powtórnie się żenił. Hadley nie bardzo miała na to ochotę i całą winę zwalała na ojca. W hali było niewielu oczekujących na następny lot, a wśród nich Oliver, który zaoferował jej opiekę nad bagażem. I tak zaczyna się zwykła znajomość. Dziewczyna dowiaduje się, że chłopak również leci do Anglii co bardzo ją cieszy.

"Kiedy ma się już z górki - mówi- pięćdziesiąt dwa lata mogą przelecieć jak pięćdziesiąt dwie minuty (...) Kiedy z kolei jest się młodym i zakochanym, siedmiogodzinny lot może sprawiać wrażenie wieczności."

Podróż w towarzystwie Olivera upływa jej przyjemnie. Oboje zbliżają się do siebie i w trakcie lot opowiadają sobie o swoim życiu, swoich lękach i planach na przyszłość. Niestety wszystko co piękne szybko się kończy i nadszedł czas niechętnego rozstania. Hadley lekko spóźniona trafia do kościoła, w którym odbywa się ślub jej ojca. Z trudem robi dobrą minę do złej gry. Od pary gości weselnych dowiaduje się, że wybierają się jeszcze na pogrzeb znajomego. I  coś zaskakuje w jej głowie. Szybko wybiega z kościoła. Po długiem i męcząc wycieczce dziewczyna trafi do właściwego kościoła i widzi Olivera. Niestety ich ponowne spotkanie nie przebiega tak jakby dziewczyna chciała. Uświadamia sobie, że nadszedł czas rozstania i każde z nich powinno iść własną drogą.

Hadley wróciła na wesele ojca i co więcej zaczęła nawet doceniać to co ma. Udało jej się szczerze z nim porozmawiać i dalsza część przyjęcia weselnego mile jej mijała. Zaakceptowała nawet nową żonę ojca. Ku jej zaskoczeniu pojawia się tam Oliver. Dziewczyna czuje się w miarę szczęśliwa i teraz ma nadzieję, że wszystko między nią a Oliverem dobrze się ułoży. Oboje planują wróć do USA i kontynuować znajomość.

"Podchodzi chłopak z książką.
 Podchodzi chłopak w przekrzywionym krawacie.
 Podchodzi chłopak i siada obok niej."


Tytuł polski: Serce w chmurach
Tytuł oryginału: The Statistical Probability of Love at First Sight
Autorka: Jennifer E. Smith
Wydawca: Bukowy Las
Rok wydania: 2012
Cena: 31,90 zł
Ilość stron: 222

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz