piątek, 25 października 2013

Wilk - Katarzyna Berenika Miszczuk

Nastolatka Margo Cook razem z rodzicami przenosi się z centrum Nowego Jorku do prowincjonalnego miasteczka Wolftwon. Od przyjazdu dręczą ją dziwne koszmary, w których podczas pełni ucieka przez ciemny las przed tajemniczym i groźnym prześladowcą. Jej lęk potęguje gęsta puszcza otaczająca miasteczko, po której biega stado wilków, wyjąc do księżyca. W szkole Margo poznaje Ivette Reno, outsaiderkę w hermetycznej społeczności Wolftwon, a także Maxa Stone'a, zamkniętego w sobie blondyna, należącego do grupy metalowców.

Jaki mroczny sekret ukrywa Max? Jaki związek mają z nim tajemnicze sny Margo? Jaka naprawdę jest małomiasteczkowa rzeczywistość?

"On mnie dobija ... Ale i tak zaczynam go lubić. Jest jakiś dziwny, ale fajny na swój sposób. I taki tajemniczy."

Margo razem z Ivette stara się rozwiązać mroczą zagadkę ciążącą na Wolftown od kilkunastu lat. A kiedy na niebie pojawi się księżyc w pełni i jej sny staną się prawdą, nic już nie będzie takie samo jak przedtem ...


"Wilk" to debiutancka powieść młodej pisarki Katarzyny Bereniki Miszczuk. I jak dla mnie jest to całkiem dobry początek kariery pisarskiej tej pani. Przyznam, że nie bardzo lubię czytać książek polskich autorów i autorek. "Wilk" jednak jest wyjątkiem. Już od pierwszej strony trzyma w napięciu. Choć dla niektórych wydawać byś się mogła zbyt przewidywalna to warto ją przeczytać. Ja osobiście przeczytałam ją kilka lat temu i do tej pory często do niej wracam. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz ją czytała to płakałam ze śmiechu. Margo jest zabawna i jeszcze te jej komentarze. No i oczywiście nie mogło zabraknąć przystojnego i tajemniczego bohatera jakim jest boski Max. Co do stylu pisana to jest bardzo prosty. Taki w sam raz dla nastolatków pragnących oderwać się od ponurej rzeczywistości. Sam pomysł na książkę uważam za świetny. Nie przepadam za wilkami (bądź ludźmi zamieniającymi się w wilki) jednak w tym przypadku zakochałam się w tych wilkach, zwłaszcza w Maxie. Polecam i zachęcam również do sięgnięcia po kontynuację.


Tytuł polski: Wilk
Autorka: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawca: Muza (wyd. I), Wydawnictwo W.A.B. (wyd. II)
Rok wydania: 2006 (wyd. I), 2013 (wyd. II)
Cena: 29, 90 zł (wyd. I), 32, 90 zł (wyd. II)
Ilość stron: 290 (wyd. I),Brak komentarzy:

Prześlij komentarz