czwartek, 5 grudnia 2013

Scarlett - Barbara Baraldi

 "Ukradniemy czas gwiazdom na niebie."

Scarlett ma szesnaście lat i właśnie przeprowadziła się do Sieny.  Zostawiła za sobą wakacje, swoją najlepszą przyjaciółkę i  kiełkującą miłość do Matteo… W nowej szkole poznaje Umberto, który od razu okazuje jej zainteresowanie, jednak Scarlett odkrywa, że jej koleżanka z ławki Caterina jest w nim skrycie zakochana.  Co wybrać: miłość czy przyjaźń? Odpowiedź przychodzi sama podczas szkolnego koncertu, kiedy na scenę wchodzi chłopak o oczach jasnych jak lód i ich wzrok spotyka się w tłumie. Mikael, basista zespołu Dead Stones, pojawia się przy niej w najbardziej niespodziewanych momentach, by za chwilę zniknąć, a Scarlett nie potrafi oprzeć się jego magnetycznemu spojrzeniu.

Jednak Mikael jest zbyt piękny i zbyt niezwykły, by mógł być prawdziwy: tylko Umberto zdaje się znać jego sekret, lecz nie udaje mu się ostrzec Scarlett…"Mikael jest powietrzem w moich płucach, moje serce bije w rytm jego imienia. To Miłość, na którą czekałam całe życie."
Niedługo potem  w szkole ma miejsce niewyjaśnione morderstwo, a Scarlett pada ofiarą przerażającego ducha o płonących oczach.

Kim naprawdę jest Mikael? Jej aniołem stróżem czy prześladującym ją demonem?


No właśnie. Żeby poznać odpowiedzi wystarczy sięgnąć po książkę. A dodam, że warto. Jak dla mnie ta książka to "świeżość" wśród wszystkich książek o demonach, wampirach, aniołach i innych stworzeń nie z tego świata. W tej książce oprócz złych demonów, mamy również strażników, którzy bronią naszego świata. Dużo jest tutaj motywów gotyckich, w których lubuje się Pani Baraldi. Jest to połączenie gotyku i demonów. Choć osobiście uważam, że do tego stylu najbardziej pasują oczywiście ... wampiry. Mamy tu prawdziwą przyjaźń, morderstwo i oczywiście niebezpieczną, ale niezwykle potężną miłość. Gorąco polecam !!!

Świt zaskakuje nas swym
ognistym dotykiem.
Nigdy wcześniej nie dzieliłam
z nikim wschodu słońca.
Chciałabym, żeby nasze usta 
spotkały się w pocałunku.
Później nie bałabym się
już niczego.
Mogłabym nawet umrzeć.

Tytuł polski: Scarlett
Tytuł oryginału: Scarlett
Autorka: Barbara Baraldi
Wydawca: Wyd. Zielona Sowa
Rok wydania: 2011
Cena: -
Ilość stron: 336
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz