sobota, 7 grudnia 2013

Wilczyca - Katarzyna Berenika Mszczuk

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym względem znacznie różnią się od innych ludzi, nie pozwalają czytelnikowi odetchnąć ani na chwilę. Sensacja dynamicznie splata się z thrillerem medycznym. Elementy horroru przenikają świat sennego amerykańskiego miasteczka. Ale to nie bogactwo gatunkowe czy fabularne czyni tę książkę wyjątkową. Sprawia to postać głównej bohaterki Margo, której osobowość, poczucie humoru słabość do dzikich zwierząt tworzą piorunującą mieszkankę. Wilczyca jest kontynuacją wydanej 3 lata temu powieści Wilk. W obu książkach młoda autorka po mistrzowsku zmierzyła się ze światem własnej wyobraźni, a stworzony przez nią cykl ma szansę stać się równie wielkim hitem jak bestsellerowa saga Stephanie Meyer.

No i mamy dalsze zabawne przygody Margo i jej przyjaciół. Po wydarzeniach z pierwszej części wydawać by się mogło, że wszystko wraca do normy. Nic bardziej mylnego. Margo i reszta "wilków" nadal jest obserwowana przez Instytut. A co więcej w ich miasteczku dochodzi do kilku morderstw. Podejrzenia Margo padają oczywiście na Instytut. Bowiem sprawcą z całą pewnością nie jest człowiek, a włochata bestia. Bestia, która rozpoczęła polowanie na dziewczynę. Z pomocą przychodzi jej Max, który zostaje ciężko ranny i trafia do szpitala. Na szczęście udaje im się unicestwić bestię. Jednak to nie koniec ich kłopotów. Po wyjściu ze szpitala Max zmienił się. Stał się bardziej agresywny i często miewa ataki migreny, co bardzo martwi Margo i Akiego. Jednemu z wilków udaje się włamać do komputerów w Instytucie i odkrywa, że mają antidotum na ich "wilczego wirusa". Postanawiają go zdobyć by pomóc Maxowi, z którym jest coraz gorzej. I tak Margo, Aki i Mark włamują się znowu do Instytutu. I podobnie jak poprzednio pakują się w kłopoty, z tą różnicą, że tym razem udaje im się wyjść z nich cało. No i oczywiście mają ze sobą szczepionkę, którą od razu aplikują Maxowi. Osiągają swój cel i wydaje się, że to koniec ich problemów. Ale nie. Okazuje się, że w ich grupie jest "szpieg" Instytutu. A kto jest tym szpiegiem?

Ja wam tego niestety nie powiem. Za to zachęcam was do przeczytania drugiej części przygód Margo Cooks. Warto po nią sięgnąć chociażby dla: Margo i Maxa, który jest naprawdę wspaniały. Tak więc szybciutko do biblioteki wypożyczyć "Wilczycę", usiąść wygodnie i zagłębić się w zabawnych przygodach stworzonych przez Katarzynę Berenikę Miszczuk.

Tytuł: Wilczyca
Autorka: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawca: Egmont
Rok wydania: 2009 (wyd.I), 2013 (wyd.II)
Cena: 29,90 zł
Ilość stron: 439


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz