środa, 9 kwietnia 2014

Zaćmienie - Stephanie Meyer

Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany co Bella ma wybrać: życie czy śmierć.

Mogłoby się wydawać, że wszystko miedzy Bellą i Edwardem wraca do normy. Po długich namowach dziewczyna przyjmuje oświadczyny wampira. Oczywiście pod warunkiem, że ją przemieni. Edward niechętnie zgadza się na ten warunek. Niestety nie mogą się cieszyć, gdyż wciąż w pobliży grasuje Victoria, której celem jest zabicie Belli. I tak wampiry i wilkołaki łączą siły by pokonać armie nowonarodzonych stworzonych przez Victorię i jej "pobocznego". Dodatkowe zagrożenie stanowią Volturi, którzy na wieść o tym co dzieje się niedaleko Forks mogą zjawić się w miasteczku. A Bella ma jeszcze jeden problem. Jacob wyznaje jej, że ją kocha i prosi by wybrała jego zamiast Edwarda. Dziewczyna też coś do niego czuje. Jest jakby między młotem a kowadłem. Z jednej strony Edward a z drugiej Jacob. Czy Bella ostatecznie zdecyduje z kim będzie? Co się stanie kiedy Victoria i jej armia nowonarodzonych wkroczą do Forks?

„Tak się cieszę,że wróciłeś. -Uwielbiam do Ciebie wracać. -Uwielbiam Cię witać” 

"Zaćmienie" to przedostatnia część przygód śmiertelniczki zakochanej w wampirze. I podobnie jak poprzednie części sagi ta odniosła ogromny sukces. Książkę czyta się z zapartym tchem do samego końca. Choć na początku można sobie wyobrazić zakończenie to jednak z czasem nie jest się go pewnym. Jest to za sprawą wahań Belli. Dziewczyna mimo, że zarzeka się iż kocha Edwarda to również czuje coś do swojego przyjaciela. Nie podoba mi się to wahanie. W pierwszej części była gotowa umrzeć dla wampira. Edward był całym jej życiem. W drugiej robiła różne szalone rzeczy by tylko zobaczyć go w wyobraźni. Była bardzo załamana zerwaniem. A teraz kiedy wszystko idzie ku dobremu to ona zaczyna się wahać. Ok, Edward źle zrobił zrywając z nią. Jednak miał ku temu powód. Mimo to Bella straciła pewność siebie i w uczucia chłopaka. Na szczęście jej ostateczny wybór mnie zadowala i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg przygód Belli i Edwarda.

„Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie.”

Tytuł polski: Zaćmienie
Tytuł oryginału: Eclipse
Autorka: Stephenie Meyer
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 560


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz