środa, 6 sierpnia 2014

Polska rzeczywistość.

Tak to chyba jest tylko u Nas. To już normalka, że wydawnictwa przerywają wydawanie serii. To smutne, ale prawdziwe. Najgorsze są ich tłumaczenia (mała sprzedajność). Jeśli tak to czemu nie zrobią wydania tych książek na zamówienie? Mogliby zebrać zamówienia i wydać tyle ile ich zebrali. Ja sama chętnie zgłosiłabym się na kilka takich list. W ten sposób oni nie byliby stratni, a my moglibyśmy cieszyć się kontynuacjami naszych ulubionych serii. Ale wydawnictwa mają czytelników gdzieś i raczej nie mają zamiaru nas uszczęśliwiać. I dlatego też w Polsce tak mało ludzi czyta.


3 komentarze:

 1. Faktycznie czasami trzeba sobie trochę poczekać, żeby przeczytać ciąg dalszy zaczętej serii. Niestety nic na to nie poradzimy a wkurzające to jest. Najchętniej od razu by się "pożarło" całą serię. A mało ludzi czyta książki po części dlatego, że tanie one nie są. A w bibliotece czeka się na jakąś nowość strasznie długo. Zresztą są i tacy, dla których książki mogą nie istnieć. Miejmy nadzieje, że w przyszłości wydawanie książek pójdzie sprawniej i będą tańsze;p (złudne nadzieje;p). Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobieto, nawet nie wiesz jak wiele byś zapłaciła za takie wydanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Panią całkowicie. Ja za następujące wydania dałabym wiele: kontynuacje "Idealnej chemii", "Ciemność przed świtem", "Krew aniołów" (Nalini Singh), "Olśnienie". Więcej książek, których bym chciała żeby wydawnictwo kontynuowało można znaleźć w poście: http://ksiazki-wokol-nas.blogspot.com/2013/07/wydanictwa-nas-olewaja.html

   Usuń