wtorek, 30 września 2014

Kłamstwa w blasku księżyca - Amanda Quick

W Londynie znikają młode dziewczęta ? osierocone bogate dziedziczki. Trop wiedzie do ponurego zamku, gdzie są więzione. Guwernantka Concordia Glade wraz z dżentelmenem-włamywaczem postanawia ocalić dziewczęta. Lecz plan ucieczki tylko z pozoru wydaje się genialny?

Ten cudowny romans historyczny jest dziełem Amandy Quick. A wszystkie romanse spod jej pióra są zabawne z niewielką dawką kryminału. Jak wiadomo pani Quick jest uznaną królową romansów historyczny i zgadzam się z tym całkowicie. 

Ta książka to historia nietypowej nauczycielki, Concordia Glade razem z swoimi czterema uczennicami ucieka ze specjalnej szkoły dla dam. Z pomocą pięciu damom przychodzi dżentelmen - włamywacz, który pracuje nad zabójstwem siostry klientki. Ambrose zaprasza uciekinierki do domu swego mistrza i przyjaciela. I wspólnie próbują rozwikłać sprawę, w którą zostały wplątane panna Glade i jej uczennice i która ma związek ze śmiercią siostry klientki Ambrose. Czy uda im się rozwikłać tę niezwykle niebezpieczną zagadkę i uratować młode panienki przed straszliwym losem? 

"Kłamstwa w blasku księżyca" są drugim tomem z cyklu Vanzy. To niezwykłe jak Amanda Quick umie wpleść w romans historyczny wątki paranormalne. Książka jest naprawdę wciągająca. Podoba mi się bardzo to, że w tej książce nie ma stereotypów, a główną bohaterka jest kobietą, która uznaje, że młode damy powinny mieć takie same prawo do nauki jak mężczyźni. Jej metody nauczania różnią się od tych sztywnych i mają zapewnić młodym damom możliwość radzenia sobie w życiu. A przy tym panna Glade jest niewinna i niedoświadczona jeśli chodzi o sprawy damsko - męskie. 

A Ambrose to dżentelmen, który pochodzi i może z rodziny szlacheckiej, ale z ciągiem do włamań i oszustw. Jednak po spotkaniu z mistrzem Vanzy, zmienia się i staje się dżentelmenem, który poszukuje odpowiedzi na dręczące pytania ludzi zwracających się do niego po pomoc. I podobnie jak panna Glade ma świeże poglądy na różne sprawy. Zwłaszcza w tym, że dama może oświadczyć się dżentelmenowi. Czy Concordia da się podpuścić i oświadczy się? To dobre pytanie, na które sami musicie poznać odpowiedź jak to robi Ambrose. Zapewniam, że warto sięgnąć po "Kłamstwa w blasku księżyca". 

Tytuł polski: Kłamstwa w blasku księżyca
Tytuł oryginału: Lie by Moonlight
Wydawca: AMBER
Data wydania: grudzień 2007
Ilość stron: 318

1 komentarz:

  1. Mam za sobą kilka romansów historycznych tej autorki i przyznam szczerze, że na każdym względnie dobrze się bawiłam, niemniej jak dla mnie jest kilka lepszych autorek tego gatunku :)

    OdpowiedzUsuń