czwartek, 21 lipca 2016

Moje życie obok - Huntley Fitzpatrick

Moja mama nigdy nie podejrzewała, że obserwowałam Garrettów. I to przez cały czas. Nie spodobałoby się jej to. Garrettowie są absolutnym przeciwieństwem Reedów. Głośni, bałaganiarscy, emocjonalni. Siedząc w swoim punkcie obserwacyjnym Samantha Reed codziennie marzy o tym, by stać się jedną  z nich. . . Aż do pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się na dach obok niej i zmienia wszystko. Zakochują się w sobie bez pamięci, przedzierając się przez potknięcia i cuda pierwszej miłości.  Rodzina Jase''a przyjmuje Samanthę jak swoją, chociaż dziewczyna początkowo ukrywa swój związek z nim. Wtedy zdarza się coś nie do pomyślenia i świat Samanthy się rozpada. Dziewczyna staje przed niemożliwą do podjęcia decyzją. Która rodzina idealna zdoła ją ocalić? A może nadszedł czas, by sama ocaliła siebie? 


Posiadanie licznej rodziny ma zapewne swoje wady jak i zalety. Taka właśnie jest rodzina Garrettów, która wprowadziła się obok domu Samanthy Reed. Od tamtej pory dziewczyna zostaje ich obserwatorką. Dla niej ta duża rodzina jest czymś niezwykłym i niesamowitym. Ona sama posiada tylko wiecznie zajętą matkę i siostrę, która lada chwila wyjedzie na studia. Jest przekonana, że jej mała tajemnica jest bezpieczna aż do chwili, gdy do jej "punktu obserwacyjnego" wdrapuje się intruz w postaci Jase Garretta. To jeden z ósemki rodzeństwa i ten, który najabardziej ją fascynuje. Z czasem tych dwoje młodych ludzi zbliża się do siebie. Choć początkowo wszystko układa się idealnie jedno wydarzenie zmieni wszystko. Nadejdzie czas podjęcia decyzji, która może komuś uratować życie bądź je zniszczyć. Czy Sam starczy odwagi by podjąć właściwą decyzję i wybrać między tym co słuszne  a tym co zakłamane? Jaki wpływ będzie miała ona na jej związek z Jasem?


Cóż mogę napisać o tej książce oprócz tego, że podobała mi się. No i doszedł kolejny bohater, w którym się "zakochałam". Dla mnie Jase jest idealny. Plusem jest też to, że historia Sam i Jase jest taka prawdziwa. Pewnie gdzieś i kiedyż coś podobnego wydarzyło się w rzeczywistości. Przyznaję, że jest to też historia dość stereotypowa: bogata dziewczyna i zwykły chłopak pochodzący z licznej rodziny. Matka Sam jak można się domyśleć po schemacie jest przeciwna związkowi córki z tym biedakiem. 


Jak to  bywa też w książkach postacie można podzielić na te pozytywne (lubiane) i negatywne (działające na nerwy). W moim przypadku jeśli idzie o "Moje życie obok"  to do tej pierwszej kategorii zaliczam: Sam, choć były momenty, które przechylały ją na szalę bohaterów negatywnych. Ostatecznie dziewczyna się ogarnęła i pozostała w gronie lubianych postaci. Oczywiście Jase i jego zwariowana rodzinka, której nie da się nie lubić. Natomiast do tych wkurzających postaci zaliczam: matkę Sam (z racji, że działa w polityce) i manipulator oraz kłamca Clay (ktoś powinien go walnąć). Niektóre postacie przekwalifikowały się z jednej grupy do drugiej i są to Nan i Tim. O ile Nan, która jest przyjaciółką Sam przechodzi na ciemną stronę mocy i pokazuje swoje prawdziwe oblicze to jej brat Tim idzie po rozum do głowy i zyskuje sympatię mimo kilku wcześniejszych wpadek.

Tak właściwie to całość kręci się wokół polityki i pierwszej miłości. Kłamstwa i manipulacje kontra prawda. Ogólnie nawet fajnie to wszystko wyszło. Tyle tylko, że dla mnie polityka negatywnie się kojarzy. Mimo to "Moje życie obok" czyta się szybko i przyjemnie. Ciekawa historia, fajne postacie i śliczna okładka. Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić tę lekką historię na wakacje. 

Moja ocena: 7/10

Tytuł polski: Moje życie obok
Tytuł oryginału: My Life Next Door
Autorka: Huntley Fitzpatrick
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-Ka
Data wydania: czerwiec 2016
Ilość stron: 450

1 komentarz: