sobota, 26 października 2013

Wiedźma: Opiekunka. Cz.2 - Olga Gromyko

W.Redna powraca ...
i jest jeszcze w.redniejsza!

Życie Wolhy właśnie zaczęło się układać. Skończyła szkołę. Miała pracę. Miała najlepszego przyjaciela pod słońcem, czy raczej księżycem.
I oczywiście wszystko poszło nie tak. Staż na dworze nieudanego króla, praca o wiele bardziej skomplikowana niż by się można spodziewać, a przyjaciel ... Nagle okazał się kimś więcej, niż tylko przyjacielem.

A do tego zawisło nad nim śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ciąg dalszy przygód wredna wiedźmy i jej nowych znajomych. Wolha, Orsana i Rolar coraz lepiej się poznają. Krok po kroku zaczynają sobie ufać (choć każde z nich podejrzewa tego drugiego o szpiegostwo). Len nadal przebywa w postaci wilka i sobie biega bo pobliskich lasach. Wolha obawia się, że nie uda im się go odnaleźć. Dziewczyna dowiaduje się od Rolara jak uratować Lena i ich celem staje się Arlissu, gdzie będzie można przeprowadzić obrządek. Oczywiście ich podróż nie obejdzie się bez zabawnych, niebezpiecznych a nawet komicznych przygód. Z każdym dniem drużyna Wolhy będzie zbliżać się do odkrycia przerażającej prawdy o niedoszłej narzeczonej Lena i jej dolinie. Czy w porę uda im się uratować wampira przed ostateczną śmiercią? Czy młodej opiekunce uda się przekonać Lena do powrotu do świata żywych? Okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Zwłaszcza gdy ma się do czynienie z tak potężnym telepatą. W tym przypadku nie liczą się słowa,a tylko myśli.

 " - No i po co ci te kły? (...) I przy jedzeniu zawadzają, i dziewczyny normalnie nie można pocałować."

"Wiedźma: Opiekunka. Cz.2" to ciąg dalszy z poprzedniej części. O ile "Zawód: Wiedźma 1 i 2" można jakoś rozdzielić tak tej książki nie da się przeczytać bez zapoznania się z pierwszą częścią. Przyznam się, że kiedy dowiedziałam się o kontynuacji przygód Wolhy trochę się tego obawiałam. Na szczęście pani Gromyko udało się sprostać temu zadaniu i książki okazały się równie dobre jak poprzednie. Są nawet troszeczkę jakby dojrzalsze. Chciałabym również zwrócić uwagę na okładki. Różną się od tych wcześniejszych. Pokazują jak niedoświadczona wiedźma zamienia się w profesjonalną magiczkę. Choć według niektórych opinii najbardziej postać Wolhy oddają okładki z pierwszych części.

" - Powiedziałeś, że nie wybrałbyś mnie opiekunką ... W sumie, prawda, okazałam się w tej roli do kitu ... Nawet dwóch słów nie potrafiłam powiedzieć ... A jednak wróciłeś. Dlaczego? (...)
- Ponieważ też cię kocham."

Tak więc zapewniam, że ci, którzy mieli okazję zapoznać się z wredną wiedźmą nie będą rozczarowani. Znajdziemy tu dużą dawkę specyficznego humoru jakim cechuje się Olga Gromyko.  Poznamy rozwydrzoną narzeczoną, ojca gotowego ruszać na ratunek nieodrodnej córce i będziemy świadkami rozwijającego się romansu między Wolhą I Lenem.

Tytuł polski: Wiedźma: Opiekunka. Cz.2
Tytuł oryginału:  Ведьма: хранительница
Autorka: Olga Gromyko
Wydawca: Fabryka Słów
Rok wydania: 2010
Cena: 31,00 zł
Ilość stron: 258

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz