piątek, 11 lipca 2014

Książkowy przegląd miesiąca: MAJ/CZERWIEC

Witam,
tym razem prezentuję stosik z dwóch miesięcy: Maj i Czerwiec. Mamy kilka nowości (Hopeless, Wierni wrogowie, Obsydian) i długo wyczekiwana kontynuacja Anioła (L.A.Weatherly) - Płomień anioła. Jak widać w liście jest tutaj "Gra o tron" o której ostatnio jest głośno. Zwykle nie sięgam po książki fantasy, ale w tym przypadku zrobiłam wyjątek. A wszystko dzięki różnym opinią na LC. Kilka książek z listy to już starsze pozycje (Anioł - Dorotea De Spirito, Pocałunek anioła ciemności i oczywiście Anioł - L.A.Weatherly). Trzy z tych książek doprowadziły mnie do łez. Jak myślicie, które to? Są tutaj książki przeczytane w oryginale (przyznaję, że z wielkim trudem). A tak prezentuje się ten dwumiesięczny stosik:

 1. Hopeless - Colleen Hoover (Recenzja)
 2. Obsydian - Jennifer L. Armentrouth
 3. Anioł - L.A.Weatherly 
 4. Płomień anioła - L.A.Weatherly
 5. Ognista - Sophie Jordan
 6. Niewidzialna - Sophie Jordan
 7. Gra o tron - George R.R. Martin
 8. Wierni Wrogowie - Olga Gromyko (Recenzja)
 9. Seria Vampires in America (Raphael, Jabril, Rajmund, Sophia, Duncan) - D.B.Reynolds
 10. Pocałunek anioła ciemności - Sarwat Chadda
 11. Tak blisko ... - Tammara Webber (Recenzja)
 12. Anioł - Dorotea De Spirit (Recenzja)
Ilość stron: Niezliczona :-)

Ilość książek pożyczonych lub wymienionych: 3

Ilość książek kupionych: 8

Książki przeczytane w oryginale: 5

Najlepsza przeczytana książka: 13 (poz.  1,3,4,7,8,9 (wszystkie),11,12

Najgorsza przeczytana książka: 4 (poz.2,5,6,10)

Książka trudna do zdobycia: brak

Jak widać te dwa miesiące były bardzo pracowite pod względem czytania. Można by pomyśleć, że nie robię nic innego tylko czytam. A prawda jest taka, że staram się czytać zawsze jak mam czas i okazję. Ostatnio zdarza mi się czytać na spacerze (jak tylko pogoda dopisuje), w trakcie jazdy tramwajem lub autobusem) i oczywiście do późnych godzin nocnych. Nawet w trakcie oglądania meczów :-) Czy ktoś z Was też ogląda tegoroczny mundial? Ja razem z siostrą nie ominęłyśmy żadnego meczu. Na szczęście mundial jest już prawie na finiszu i w niedzielę jest mecz finałowy (Argentyna - Niemcy). Ja zdecydowanie kibicuję Argentynie i Messiemu. A wy? Macie swojego zwycięzcę?

Następny stosik będzie dopiero we wrześniu i będzie to wakacyjny stosik. I na pewno będą nowości ("Wielki błękit", który ma się pojawić 14 lipca i który mam zamiar kupić) oraz książki, które kocham i lubię do nich wracać. 


1 komentarz:

 1. Wynik całkiem przyzwoity :) Muszę się przyznać, że również czytam w trakcie meczy :) I podobnie tak jak Ty kibicuję Argentynie :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń